Burdur birlikte 29 Teşrinievvel Coşkusu

29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı Burdur’da galeyan ile kutlandı. Kutlamalar Vali Mehabetli Arslantaş’ın makamında tebriklerin kabulü ile başladı. Peşi Sıra Gazi Atatürk Stadyumu’nda Vali Yüksek Arslantaş, Garnizon Komutanı Miralay Zor Çankaya ve Belediye Reisi Mehabetli Orkun Ercengiz halkı ve öğrencileri selamlayarak bayramlarını kutladı. Utanmak duruşunda bulunulup ve İstiklal Marşı okunmasıyla merasim başladı.

Ilbay Ali Arslantaş burada yaptığı konuşmada, “Cumhuriyetimizin ilanının 99. yıldönümü’nde ilkin Gazi Mustafa Kemal Atatürk kalkışmak için, kurtuluş savaşında zafere ulaşmamızda ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşunda canını ortaya koyan tamam kahramanlarımızı nazikâne yabancı ediyorum” dedi. Vali Arslantaş’ın konuşmasının peşi sıra Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın saraka mesajı okundu.

Törende türkü, atletizm, kompozisyon kabil çeşitli alanlardaki yarışmalarda derece işleyen öğrencilere protokol üyeleri aracılığıyla armağan arz edildi. Şiirlerin okunduğu, mehteran, umum oyunları, alıştırma gösterilerinin yapıldığı etkinlik geçit töreni ile sona erdi. – BURDUR

Share: