Betik fuarı rekorunu tazeledi: 935 bin sevimli konuşma ettiKayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç: “Önümüzdeki senelerde daha aşkın…

Kayseri Betik Fuarı rekorunu tazeledi: 935 bin güç müzakere etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç:

“Önümüzdeki senelerde daha fazla olacak”

KAYSERİ – Bu yıl 5’incisi planlı Kayseri Tezkere Fuarı’nı 935 bin emanet müzakere ederken, Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, “Önümüzdeki senelerde elan fazla olacak” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kayseri Kitap Fuarı’nın 5’incisi, Dünya Ticaret Merkezi Fuar Alanı’nda 9 dönüş ziyaretçilerini ağırladı. 300’ten aşkın yazarın okuyucularıyla buluştuğu fuarı, 9 günde 935 bin sevimli mülakat etti. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Hatırlanacağı konusunda 2 yıl üst üste 800 bin civarında pusula fuarımızı musahabe eden dostlarımız olduğunu paylaşmıştık. Bu yıl da milyona akıllıcasına koşacağımıza da rapor etmiştik. Çokça şükür utangaç olmadık. Bizleri muhip ve güvenen gençlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize ayrımsız öğün daha teşekkürname ediyorum. Kayseri’yi okuyan ve okutan site ika yönünde kaime gösteriyoruz. Ister ücretsiz dağıttığımız kitaplar ile gerekse yayınevlerine faziletli iskonto sağlatmak suretiyle, yazarlarımızla yavrularımıza buluşturma, okullarımızı kitaplarla buluşturma şeklindeki gayretlerimiz serencam verdi. 935 bin civarında yavrumuz böylecene kitaplarla buluştu ve ziyaret etmiş oldu. Tığ hedefimize ulaştık. Kâfi mi, yetmez. İnşallah önümüzdeki senelerde elan ilavesi olacağını ifade etmek istiyorum. Emeği sabık kardeşlerimize ve yüklenici firmamıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin seçme alanda tıpkı hava merkezi olduğunu kaydeden Büyükkılıç, ” Herhangi Bir alanda olduğu kabil Kayseri tıpkı çekicilik merkezidir. 5 devam üniversitesi, 325 bin itidalli öğrenim öğrencisi, 75 bin darülfünun öğrencisi olan aynı Kayseri’den küçümseme ediyoruz. Çevresine baktığımız zamanda 8 modül iklim rahatlıkla gelip hem bu alanda hem üstelik gayrı alanlarda Kayseri’mizden yararlandığını birlikte gözlemliyoruz. Pusula fuarı olunca üstelik Sivas’tan, Yozgat’tan, Nevşehir’den, Niğde’den, Kahramanmaraş’tan, Adana’dan ve Aksaray’dan mevrut dostlarımızın olduğunu biliyoruz. Öyle olunca birlikte lazım istemez cazibe merkezine dönüştü. Bir birlikte yaptığınız işi beribenzer profesyonelce yaparsanız karşılığını birlikte rahatlıkla görüyorsunuz. Tabela bundan ibaret. Bizim ve öğrencilerimizin yüzü gülüyor. İnşallah Kayseri’yi okuyan ve okutan şehir olma yolundaki çalışmalarımızı sürdürmeye umum gayretimizle bitmeme edeceğiz” dedi.

Share: