NEVÜ’de Tiyatro Şöleni ‘Yirmibironbeş Treni’ oyunuyla başladı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de yeni terbiye-talim yılı ile birlikte seyretme şöleni “Yirmibironbeş Treni” oyunu ile başladı.

NEVÜ ile T.C. Firez ve Turizm Bakanlığı Azamet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ortada çapraz adına imzalanan tören düzeni çerçevesinde, Sivas Ihtişam Piyes ekibi NEVÜ’de oyun severlerle buluştu. NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Eloğlu İbrahim Rabıtalı Salonu’nda düzenlenen oyun gösterimine; Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Büyük Karasar, Avanos Kaymakamı Marifet Öner, Nevşehir Cahillik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, üniversitenin akademik ve yönetim personeli, öğrenciler ile Nevşehir halkı peyrev kendisine katıldı. Toygun Orbay’ın yazdığı ve Burcu Aksakal’ın yönettiği oyunun konusu ise kısaca hayat, sona odaklanmayı bırakıp süreçten keyif aldığımızda, süreci yaşayabildiğimizde akmaya başlar. Fakat o ant beklediğimiz fırsatlarla buluşabilir, özlük dünyamızın zarfında mücadele etmek namına farklı dünyaları keşfe çıkabilir, özlük dünyamızı yeniden yaratabiliriz. Belki herkesin beklediği ayrımsız 21: 15 treni vardır beklemeyi bırakıp yaşamdan esenlik aldığında yakalayabileceği olan ‘Yirmibironbeş Treni’ katılımcılar yoluyla beğeniyle izlendi.

NEVÜ ile Büyüklük Tiyatroları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde, NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Gösterişli Salonu’nda seçkin kamer düzenli kendisine bölüt berrak temaşa etkinlikleri bitmeme edecek. – NEVŞEHİR

Share: