Türkiye’den ABD’ye ‘Müslüman cinayetleri’ tepkisi

ESIR’nin New Mexico eyaletindeki Albuquerque şehrinde tıpkısı Müslüman cinayeti elan işlendi. Kentte 9 ayda 4 Mutekit katledildi.

TRT Haber’in haberine bakarak Türkiye, peş peşe gerçekleşen Mütedeyyin cinayetlerinden rahatsızlığını izah ile gösterdi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “koyu bulut duyuyoruz” denildi:

“Polis vasıtasıyla birbiriyle bağlantılı olabileceği tabir edilen ve nefret suçu olması ihtimali kâin bu paradigma cinayetlerin faillerinin derhal bulunarak adalet önüne çıkartılmalarını istiyor, ait MEMLUK makamlarının olayın bütün boyutlarıyla tıpkı dakika önceki aydınlığa kavuşturulması için lüzumlu her tür soruşturma ve araştırmayı titizce yapmasını bekliyoruz.”

Bakanlık ayrıca, hayatını kaybedenlere Allah’tan yağmur, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Hangi olmuştu?

Evvel aynı Dindar daha şehrin San Mateo bölgesinde vurularak öldürülmüş, polis güçleri, cinayetin serencam 9 ayda işlenen özge 3 Dindar cinayeti ile bağlantılı olabileceğini belirtmişti.

Yetkililer, cinayetleri aynı kişinin işlemiş olabileceğinden şüpheleniyor

Albuquerque’de ilk namına Teşrinisani 2021’de, 62 yaşındaki Mohammad Ahmadı helal market işletmesinin anahtar parkında geberik bulundu.

26 Temmuz’üstelik 41 yaşındaki Aftab Hussein, 1 Ağustos’ta dahi 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Muhammad Hussain vurularak öldürüldü.

Cinayetlerin Müslümanları pusuya düşürerek işlendiğine dikkati calip yetkililer,
“Hafiye ve müfettişlerimiz benzeri kişi veya kişilerin bu cinayetleri soy ve ilmek tamamen işlediğine dair zihayat tıpkısı olabilirlik olduğuna inanıyor” açıklamasını yapmıştı.

Kanada’üstelik Müslümanlara yönelik tiksinti suçları yüzde 71 arttı

 

KÖLE polisi Müslüman çocuğu öldüresiye dövdü

 

İngiltere’de 10 Mutekit’dan 7’si gelişim durumunda İslamofobiye maruz kalıyor

 

Share: