AK Öğür Milletvekili Parıltı: “Yüzbinlerce kişiyle Malazgirt’te olacağız”

Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümü kutlamaları öncesi basın mensuplarıyla bir araya mevrut DOĞRU Parti Muş Milletvekili Mehmet Tehlikesiz Balkır, misafirleri ağırlamaya hazır olduklarını ifade etti.

Kentteki Kale Parkı’nda gazetecilerle bire bir araya gelen Şimşek, yaptığı açıklamada, Malazgirt Zaferi kutlamalarının 951. sene dönümünü kutlulamak amacıyla tıpkı coşku içerisinde olduklarını söyledi.

Malazgirt’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta oluşmak amacıyla değerli misafirleri ağırlayacağını anlatan Balkır, “Etkinliklere hazırız. Misafirleri ağırlamak üzere hazırız. Bu yıl temas seneden henüz fena hâlde kutlanacak. Cumhurbaşkanımıza ve bütün vatandaşlara hürmet sunuyoruz. Siz, zer basına da bu konuda çokça iş düşüyor. Bilcümle beraber, ahali birliğiyle, Muş’umuza ve Anadolu’muzun antre kapısı olan Malazgirt’te yerinde ayrımsız şekilde 951. yıl kutlamasını yapacağız” dedi.

“Cuma Namazı 26 Ağustos’ta Malazgirt’te teamül edilecek”

26 Ağustos’un Cuma Namazı gününe denk gelmesi sebebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve misafirlerin Cuma Namazı namazını Malazgirt’te fiil edeceklerini kaydeden Şimşek, “Bu yıl değme seneden elan galeyan görüyoruz. İnşallah temas seneden elan çok misafirle orada olacağız. Değme yıl hedefimiz bu. Pandemi süreci aut 100 binlerin üzerinde katılımla kutlama yapıyorduk. Bu yılda yüzbinlerin üzerinde orada olacağız. Kutlamamız bu yıl 4 dönme sürecek. 4 çevrim süresince kutlamalarımız neşe içerisinde geçecek. Konserler, seminerler, at yarışları, ok atma, domestik ve ünlü sanatçılarımız konser verecek” ifadelerini kullandı.

Bu yılki kutlamaların başka yıllardan elan hararetli ve varlıklı kutlanacağını vurgulayan Parıltı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“5 sene önceki benzeri sloganımız vardı, ‘evimiz evinizdir’. İl dışından mevrut herkesi mihman etmeye hazırız. Biz halen o anlayış içerisindeyiz. Tek tıpkı misafirimiz asla müşkül çekmeyecektir. Seçkin cins imkana sahibiz. Kombinasyon olduk. İnsanlarımızla, teşkilatımızla, devletimizle el ele vermişiz.”

Toplantıda Şimşek’e, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanı İbrahim Avcı ve partililer haremlik etti. – MUŞ

Share: