Son zaman haberi! Nazır Aristokrat: Bursa’da mahpushane memurlarını haiz araca bombalı saldırının failleri yakalandı (3)

‘TUNCELİ’DE 5 TERÖRİST KALDI, YAKINDA TERTEMİZ OLACAK’

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Edirne’üstelik SELIM Tümen İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Şark ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Soylu, “Allah’a hamdolsun, bugün ülkemizde terörist sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek tertemiz, benzeri biricik yıldırıcı kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye büyüklüğünde tıpkısı zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a kadar yıllarca Suriye’de Afrin’den daim yıldırıcı aktardıkları, terörle mücadelede yeryüzü edisyon alanlardan birisi olan Amanos Dağları Allah’a hamdolsun kim tıpkısı tek terörist kalmadan bugün tertemiz. Ayrımsız taraftan Erzincan tertemiz, Bingöl arı sili, Erzurum arı sili ve burada ifham etmek istiyorum, size izah etmek istiyorum, inşallah Tunceli geçenlerde, 5 terörist kaldı, inşallah yakında arı sili olacak. Cenabıhak talih edecek 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde benzeri biricik rezil yıldırıcı kalmayacak, tertemiz olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN ÖNCEKI SANA MÜMASIL MANDACILAR VARDI’CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Aristokrat, “Siz nazik devrimlerin altına imza attınız amma bugün burada iş münteha değil. Yine söylüyorum; baştan başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Adam Sakarya Yer Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Verimli memlekette beş, ortaokul, lise, darülfünun okumadın mı? Ömründe on paralık Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe tek Sakarya’dan geçmedin mi? Ayrımsız üstelik inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde adamakıllı konuşuyor kim, o büyüklüğünde güzel konuşuyor. Ama hudut dışı tezkeresine müfit oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile kuvvet oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle kuşkusuz oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı elbette alınır. Ulan Kılıçdaroğlu, senden geçmiş bu ülkede sana mail mandacılar vardı, tarihe gömdü bu budun, tarihe” diye konuştu.’MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE ÇIFTE ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, ortak yönetim hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını belirten Aristokrat, “Şimdi ne yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar. Korkuyorum gelişim bana düşecek diyerek. Bunlar yakında karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine tekme atıyor, tıpkı bile şehremaneti başkanlarına meni şeş çalışıyorlar. Ankara Belediye Başkanı’na bel şeş çalışıyor, İstanbul Belediye Başkanı’na belen altı çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi yıllarca bu koalisyonlar kafasız bıraktı, demincek Türkiye’yi tekrar koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna müsaade etmeyelim” ifadelerini kullandı.

Şanlı Duygusal ZERAY- Olgay GÜLER- Misyon AKAGÜNDÜZ/EDIRNE,

Share: