29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı Manisa’da törenlerle kutlanıyor

29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı kapsamında Manisa’nın ilçelerinde törenler düzenlendi.

Soma’da Kaza makamında tebriklerin kabulü ile başlayan izlence, Atatürk Stadyumu’nda bitmeme etti. Soma Kaymakamı Fatih Akkaya ve Soma Belediye Reisi Ulvi Tulup, öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.

Ilçebay Akkaya, törendeki konuşmasında, “Hepimiz biliyoruz ki, Cumhuriyetimizin oluşumu ve bedeli olağan kıyaslanamayacak değerlere mülk olmuştur. İstiklalin, bağımsızlığın ve özgürlüğün maddi ölçütü bulunmamaktadır. İnsan varlığının sunma esas kaynağı ve herif doğasının vazgeçilmez yegane unsuru İstiklaldir, bağımsızlıktır, özgürlüktür.” dedi.

Soma’daki izlence, şiirlerin okunması, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi, el oyunları gösterisi ve merasim geçişi ile sona erdi.

Demirci

Demirci’birlikte ilçebay Ademiyet Kayaç kaza protokolünün tebriklerini kabul etti.

Öğrenciler ve öğretmenler takım eşliğinde Çereşe Meydanı’ndan başlayarak törenlerin yapılacağı Ilçebay İbrahim Ethem Akıncı Stadına kadar takım eşliğinde yürüdü.

Kaymakam İbrahim Ethem Ileri Uç Oyuncusu Stadı’nda Ilçebay Kesat Kayaç ve Belediye Reisi Selami Selçuk halkı selamladı.

Ilçebay Ademiyet Kaya günün mana ve önemini belirten konuşmasının arkası sıra öğrenciler şiirlerini okurken, okullar eliyle umum oyunları gösterileri sergiledi.

Stattaki kutlama, takım eşliğinde gerçekleştirilen geçiş töreniyle tamamlandı.

-Turgutlu

Turgutlu’da 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Turgutlu Kaymakamı Selami Kapankaya ve Turgutlu Belediye Reisi Kilolu Akın, tören alanında mevcut öğrencilerin bayramını kutladı.

Tören, öğrencilerin ve umum oyunu ekibinin gösterilerinin arkası sıra, kent bandosu eşliğindeki öğrencilerin merasim geçişi yapmasıyla sona erdi.

Programa CHP Manisa Mebus Bekir Başevirgen, Turgutlu Adalet Komisyonu Başkanı ve Pahal Ceza Mahkemesi Başkanı Süleyman Küçükekiz bile katıldı.

Sarıgöl

Sarıgöl Cumhuriyet Altını Meydanı’ndaki törende konuşan Kaymakam Mürtefi Arıkan, kaza sakinlerinin bayramını kutladı.

Kompozisyon ve türkü yarışmalarından dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği merasim, öğrencilerin şiirlerini okuması, umum oyunları gösterileri ve spor gösteriyle sürdü.

Akhisar

Akhisar’da kutlamalar, Ilçe makamında tebriklerin kabulü ile başladı.

Milli Emir Meydanı Atatürk Anıtı önündeki törende Ilçebay Çakılı Kaya, Garnizon Komutanı Albeni İstihkam Miralay Mehmet Şahin ve Şehremini Besim Dutlulu, Akhisarlıların bayramını kutladı.

Akhisar Kaymakamı Sabit Kayaç’nın konuşmasının ardından öğrenciler koşuk okudu, ahali oyunları gösterisi yapıldı.

Akhisar’daki tören, spor ve edebiyat yarışmalarının dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Kula

Kula’da kutlamalar, Kaymakam Birkan Tatlısöz’ün tebrikleri kabulüyle başladı.

Yunus Emre Kent Firez Merkezinde foto sergisiyle bitmeme eden programda, Yunus Emre Rum Lisesi tarafından hazırlanan gösteriler sunuldu.

Ilçebay Tatlısöz ve Kula Belediye Reisi Hüseyin Kele halkı selamladı.

Şiir, melodi ve ahali oyunlarıyla devam fail izlence yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

Share: