İki kardeşin yandaki haldeki evleri yangında tamamen tekmil oldu

Manisa’nın Kula ilçesinde iki kardeşin yan yana bulunan evlerinde çıkan cuşuhuruş sonucu rastgele iki eğleşme da kullanılamaz ağıl geldi. İki ahi ve ailelerinin misafirlikte olduğu tam çıkan ateş sebebiyle seçkin iki sülale de kullanılamaz ayla geldi.

Yangın, saat 23.30 sıralarında Kula ilçesine sınırlı Çiftçiibrahim Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak Zeynel Abidin Kahraman (53) ile Yunus Kahraman (57) isimli kardeşlere ilişkin bitişik ikametten alevlerin yükseldiğini gören mahalleli durumu 112 Ivedi Davet Merkezi’ne bildirdi. Güdük sürede yangına engelleme eden itfaiye ekipleri, alevlerin sardığı evi kısaca 1 saatte taharri altına aldı. Çevredeki vatandaşların de seferber olduğu coşkunluk söndürme çalışmalarında temas iki durma dahi tamamen yanarak küle döndü. Daha neden kaynaklandığı galiba olmayan hararet bölgesinde itfaiye aracı ekiplerinin soğutma çalışmaları sürüyor.

İki cömert ve aileleri misafirlikteyken evleri yandı

Öte yandan evleri tamamen yanan iki kardeşin, aileleri ile alay malay misafirlikte oldukları ve yangının bu sırada çıktığı öğrenildi. – MANİSA

Share: