TOGG’daki yapılış detayı, “Üzüntülü devlet” yerine adlandırılan nahiye halkında bahtiyarlık yarattı

Türkiye’nin evvel ve bir tane UNESCO tescilli Jeoparkına erbap, tarihi ve turistik yapısıyla yerel ve yabancı turistlerin bağ odağı haline mevrut Manisa’nın Kula ilçesinde, 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı’yla gelişigüzel ayrıksı benzeri guru henüz yaşanıyor. Acun markası olma yolunda tehlikesiz adımlarla ilerleyici Türkiye’nin evcil makine firması TOGG, açıkladığı lansman renklerinde Kula’ya de düzlük verdi.

TOGG’UN RENKLERİNDEN BİRİNE SEFIL VERİLDİ

Volkan konileri, patlama kraterleri, püskürtü akıntıları, mecmua bazalt platoları ve tüf örtüsü, volkanizmalar oluşumunun kuma rengi kendisine kabul edilen gri rengi, TOGG’un C-SUV modeline insanoğlu oldu. Gemlik mavisi, Anadolu kırmızısı, Oltu siyahı, Kapadokya kum beji ve Pamukkale beyazı adına açıklanan elvan arasındaki Kula grisine bile; “Kula’nın katıksız yapısı, kayaçları ve vadileriyle yerkürenin milyonlarca almanak geçmişini günümüze taşıyan boz ihtişamı” sözleriyle vadi verildi.

“BİZLERE KURUM VERDİ”

Kula halkı yerine TOGG’a Kula isminin verilmesinin hava kaynağı olduğunu tabir eden Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ziraat Mühendisi Aytekin Şadan, “Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’un renklerinden birisinin Kula olması, bizlere gurur verdi. Cumhuriyet Altını gibi bir kazanımın özel gününde bu özel ad bizleri ziyadesiyle memnun etti. Tarihi ve kültürel zenginliklerin bayrı şehri Kula’mızın isminin hakeza duyulması çabucak ülkemizde değil, dünyada da milyonların duyması bizim açımızdan haddinden fazla şanlı ayrımsız olaydır. Bu gelişmede emeği olan başta Kulalı hemşerimiz Deneyimsizlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanımız Mustafa Varank’a ve bildirme önemlisi de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a zevalsiz şükranlarımızı sunarız. İnşallah yollarda henüz yoğun gördüğümüzde memnuniyetimizin elan da artacağı TOGG’un ülkemize ve milletimize hoş olmasını dilerim. En gelişmemiş zamanda ayrımsız adet TOGG sahibi olmayı birlikte canı samimi istek ederim. Vatanımıza ve milletimize filinta olsun” dedi.

“KULA’NIN DÜNYADA MARKALAŞMASINA IRI KATKI SAĞLAYACAK”

Tabii taş sektöründe bakım verdiklerinden ortalık TOGG’un bu ayrıcalıklı lansman rengine büyük bindi sağlayacaklarını dile getiren gelişim insanı Ahmet Sahipsiz ise, TOGG Kula grisinin dizi üretime geçmesinin ardından işletmenin umum araçlarını TOGG ile değiştirmeyi planladıklarını söyledi. Kula grisi TOGG’un Kula’ya hayırlar getirmesini dileyen Kimsesiz, “İşletmemizin Kula’dahi olmasından etraf TOGG’a Kula isminin verilmesi bizi haddinden fazla mutlu etti. Kula’nın dünyada markalaşması amacıyla çok şişman bir tartı olacağını düşünüyoruz. Kula’mıza bile hayırlar getirmesini diliyoruz. Biz üstelik tabii taş sektöründe olduğumuz için Kula ile özdeşleşmesinden periferi TOGG’A haddinden fazla büyük desteğimiz olacak. TOGG’un önce saf üretime geçtiğinde cemi araçlarımızı TOGG ile değiştirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

“KULA’NIN KAYAÇLARINDAN, VADİLERİNDEN ESİNLENİLDİ”

TOGG’un lansman renklerinden biri olan Kula grisinin Kula’nın acun çapındaki tanıtımına katkı sağlayacağını dile getirerek sözlerine başlayan Kula Kaymakamı Birkan Tatlısöz; “Türkiye’nin geçmiş evcil ve milli otomobili TOGG’un tanıtım renklerinden birine Kula’nın doğal yapısından, kayaçlarından, vadilerinden ve yerkürenin milyonlarca yıllık geçmişinden esinlenilerek Kula ismi verilmiştir. Elbette bu nitelik Kula ve Kulalı hemşerilerimiz amacıyla gurur vesilesi, çekicilik kaynağıdır. Tarihiyle, kültürüyle, turizmiyle bölgenin yükselen değerlerinden biri olan Kula’nın tanıtımına ve reklamına birlikte haddinden fazla ağır anlamda katkı sağlayacaktır. Kula isminin verilmesinde emeği sabık herkese çokça teşekkürname ediyorum. Kamu Kulalı hemşerilerimize birlikte esaslı ve güzel olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Share: