Yozgat ve Sorgun’da Öğretmenler Haset nedeniyle tören düzenlendi

Yozgat ve Sorgun’da 24 Teşrinisani Öğretmenler Haset nedeniyle merasim gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Altını Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan merasim, Il Konuşma Salonu’nda devam etti.

Törende konuşan Yozgat Valisi Berrak Çelik, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk özellikle gelmek amacıyla memat fail bilcümle öğretmenlere Allah’tan yağmur diledi.

Öğretmenler Günü’çıplak kutlayan Polat, “Terbiye tafsilatlı ince bire bir yoldur. Muallimlik yüce ve tarihi bire bir meslektir. Hoca insanlığa saygıyı, kavim ve mikro sevgisini, bağımsızlık şerefini zihayat dimağlara gergef gergef işleyendir.” dedi.

İl Milli Yetişek Müdürü Yusuf Yazıcı birlikte bütün öğretmenlerin “Öğretmenler Haset”apaçık kutladı.

Konuşmaların arkası sıra mesleğe kullanılmamış başlayan 57 hoca kasem etti, emekli olan öğretmenlere Hizmet Izzetinefis Belgesi ve onurluk sunma edildi.

Törene, Yozgat Belediye Başkanı Şevket Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Recep Canan, kat müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sorgun

Sorgun’de İlyas Aslan Beyaz Perde ve Temaşa Salonu’nda planlı programda mütekellim Yunus Emre Ortaokulu Müdürü Mehmet Kılınçarslan, mutlu ayrımsız topluluk olmanın yolunun eğitimden geçtiğini tabir etti.

Konuşmanın arkası sıra öğrenciler koşuk okudu, ölüm fail öğretmenlerin anısına öğrenciler aracılığıyla hazırlanan diya gösterisi sunuldu. 24 Kasım Öğretmenler Haset zımnında düzenlenen türkü yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Törene, Kaymakam Halil İbrahim Kazar, Belediye Reisi Mustafa Erkut Rençper, İlçe Milli Terbiye Müdürü Musa Öcal, ekol müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Share: