İranlı turistlerin yıpranmamış gözdesi Van Gölü sahilleri oldu! Ayda 2 kez geliyorlar

Tarihi güzellikleri ile civar plana sâdır Van, bu yıl birlikte İranlı turistlerin akınına uğradı. Van’ın Saray ilçesindeki Kapıköy Gümrük Kapısı’nı kullanarak kente gelen İranlı turistler, şehri hayranlıkla geziyor. Sahillerde üstelik güzelce mesafe nâkil İranlı turistlerin Van, flaş duraklarından oluyor.

EKONOMİYE KATKI SAĞLIYOR

Van’ın ekonomisine nazik katkı sağlıyor. Ülkelerindeki tatil günlerini Van’dahi geçiren İranlı turistler, tıpkısı taraftan alışveriş yaparken, özge yandan Van Gölü’nün sahillerinde pir ara geçiyor. Hem tatil hem de ahzüita üzere Van’ı tercih eden İranlı turistler, Edremit ilçesindeki sahilde gezdi. İranlı turistler, gezileri sırasında Van Gölü’ne cebin özçekimler yaparak anı ölümsüzleştiriyor.

“AYDA İKİ POSTA VAN’A VOLTA DÜZENLİYORUZ”

İranlı cevelan rehberi Mina Amiri, turistbirlikte geldiği 25 şahsiyet kafileyle Van’dahi güzelce ara geçirdiklerini söyledi. Van Gölü’nde geziler düzenlediklerini ve tekneyle gezdiklerini tabir eden Amiri, “Bizimle mevrut kafilemiz Van’üstelik Akdamar Adası ve pisik evini birlikte görüyor. Ayda iki nöbet Van’a dolaşma düzenliyoruz. Her turda 25 şahsiyet barhana bize eşlik ediyor. Van’ı çok seviyorum. Van haddinden fazla güzeldir. Vanlılar tarafından saygı görüyoruz. 4 günce programımızda istedim kim bu güzellikleri ve Akdamar Adasını görsünler” dedi. Van’bile güzel ara geçirdiklerini dile getiren bire bir diğer İranlı turistler ise Van’ın ve Van Gölü’nün çokça domuzuna olduğunu söyledi.Share: