Isparta’yı 10 ayda 950 bin güç görüşme etti

Isparta’yı bu yılın 10 ayında 600 bini rastgele girmek için kısaca 950 bin emanet ülfet etti.

Göller Bölgesi’nde bulunan Isparta, 5 bin 938 yatak kapasiteli tesisleriyle evcil ve yabancı misafirlere bakım veriyor. Değme sene binlerce turisti ağırlayan kentte, hele gül ve lavanta sezonunda su yaşanıyor.

İl Firez ve Turizm Müdürü Ulvi Göçer, gazetecilere, kentte teşrinievvel sonu itibarıyla 350 bin turistin konakladığını, yaklaşık 600 bin kişinin ise değme ziyarette bulunduğunu söyledi.

Davraz Kayak Merkezine aile ayında tahminî 200 bin alay malay turistin geldiğini belirten Göçebe, yoğunluğun genişlik çok gül ve lavanta sezonunda yaşandığını anlattı.

Gül ve lavanta döneminde yaklaşık 400 bin turisti mihman ettiklerini nâkil Göçebe, amaçlarının misafirlerin konaklayarak kenti bundan sonra tanımalarını temin etmek olduğunu dile getirdi.

Hedef 4 sezon, 12 kamer turizm

Göçebe, turizmi 4 sezon ve 12 taban yaymaya çalıştıklarını ifade ederek, “Geçmiş yıllara baktığımızda hele konaklama sayısı çoğalma gösterdi. Bundan üstelik önemlisi konaklama sayısının haziran, temmuz, ağustos hesabına özge yersiz sabık aylara yayıldığını gördük. Bu artışın bitmeme etmesi üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Gelecek yılın planlamaları kapsamında Afyonkarahisar, Antalya, Denizli, Kütahya, Adana ve alelhusus Göller Ekspresi seferlerinden bilahare da İzmir bölgesi için harekete geçtiklerini kaydeden Göçebe, “Isparta’yı tur acentelerine tanıttık, dönüşleri çokça olumlu oldu. Davraz’daki kayak sezonuyla beraber önümüzdeki sene bu sayıların artarak bitmeme edeceğini umuyoruz.” diye konuştu.

Share: