Uşak’ta denetim ekiplerine saldırıya yansıtma

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Meram Gurur, Uşak’ta ayrımsız sanayi tesisinde denetim işleyen ekiplerin, işletme yetkilileri marifetiyle saldırıya uğradığını, saldırganlar hakkında yanlışlık duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.

Bakan Gelgel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Uşak’ta bir sanayi tesisinde denetleme yapan ekiplerimiz, işletme yetkilileri eliyle saldırıya uğradı. Saldırganlar karşı Cumhuriyet savcılığına cürüm duyurusunda bulunuldu. Görevi başındaki arkadaşlarımıza müteveccih şiddeti kınıyorum. Konunun takipçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.

Validen açıklama

Uşak Valisi Turan Ergün, AA muhabirine, iki görevli ve bire bir şoförden oluşan Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekibinin firmanın müsaade talebi işlemi konusunda dokuma fabrikasına gittiğini belirtti.

Olayın jandarmaya intikalinden sonra Cumhuriyet savcılığınca anket başlatıldığını aktaran Ergün, şunları kaydetti:

“Görevlilerce ara sıra eksikliklerin bulunduğu ve bunların tutanağa bağlanacağının söylenmesi üstüne memurların darbedildiği ve gözdağı edildikleri, henüz sonradan dahi resmi araçlarının önünün kesildiği iddiası gündeme gelmiştir. Olayın jandarmaya zeki etmesi üstüne savcılık eliyle adli anket başlatılmıştır. Şüpheliler yakalandığında mevcutlu yerine adliyeye atıf edileceklerdir.”

Öte yandan olayda yaralanan avrat memurun zedelenmek raporu aldığı, iki şüphelinin yakalanmaya çalışıldığı belirtildi.

Share: