Engellilerden oluşan mızıka takımı eşliğinde reviş düzenlendi

Uşak’ta 3 Ara Dünya Engelliler Haset kapsamında engellilerden oluşan bando takımı eşliğinde tutum yapıldı.

Uşak Valiliğince planlı yürüyüşe Vali Turan Ergün, eşi Rüya Ergün, Belediye Reisi Mehmet Kıvılcım, İl Emniyet Müdürü Sevinçli Gezer, İl Güllabi Komutanı Mümessil Albay Fahri Yağlı, Karı ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürü Ekrem Boran ve özürlü vatandaşlar katıldı.

Barbaros Caddesi’nden engellilerden oluşan mızıka takımının çaldığı marşlarla başlayan yürüyüşte katılımcılar “Engelleri kaldırın”, ” Herhangi Bir eş aynı engelli adayıdır”, “Sunu iri engel sevgisizliktir” ifadelerin bağlanmış olduğu dövizleri taşıyarak 15 Orak Ayı Şehitleri Meydanı’na büyüklüğünde yürüdü.

Vali Turan Ergün, gazetecilere yaptığı açıklamada, devletin engelliler üzere yavaş kanuni ve kurumsal zir çatı hazırladığını belirterek, “Zaman Türkiye’bile bakım evleri, özürlü bakım evleri ilkin kalkmak amacıyla mânialı vatandaşlarımıza dirimsel getirici gelişim anlamında bir nice fazlalık ayrımcılık var. Bu anayasaya da konulmuş ayrımsız fazlalık ayrımcılık. Bizler devletimizin Uşak’taki temsilcileri yerine bu politikaları sunma ferah şekilde hayata geçirebilmek üzere etkinlikler yapıyoruz. Alelhusus bugün da farkındalık oluşturabilmek üzere yeniden çokça hususi çocuklarımızın özel vatandaşlarımızın kurduğu takım takımının eşliğinde yürüdük.” dedi.

Belediye Reisi Çakın ise engelleri ortadan kaldırdıkları takdirde engelliler üzere Uşak’ın, ülkenin ve dünyanın henüz yaşanılabilir benzeri kuzuluk geleceğini tabir ederek “ilişik hep engelleri komisyon” anlayışıyla icraat yürüttüklerini söyledi.

Program kapsamında kent merkezinde tıpkı beyaz perde salonunda “Buğday Tanesi” isimli filmin gösterimi yapıldı.

Share: