Nazır Kasapoğlu, Uşak’ta açım ve asıl atma törenlerine katıldı

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “zihayat odaklı yöntem” anlayışıyla gençlerin yanı sıra olduklarını, Türkiye Yüzyılı’nın gençlerin yüzyılı olması hedefiyle çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Çeltek’ta Deneyimsizlik ve Spor Yatırımları Dolgun Açılışı ve Çeltek Yavru Şehir Projesi Esas Atma Töreni’hangi katılan Nazır Kasapoğlu, El-Kilit Harekat bölgesinde şehit olan askerleri yağmur ve minnetle bilinmeyen ettiklerini rapor etti.

Yavru Site Projesi ile Uşak’taki zihayat kuşakların istikbalini henüz okumuş kılacak ayrımsız emek başlatıldığını belirten Kasapoğlu, projede kaykay pistinden dene-yap atölyelerine, buz pistinden koşun ve velespit parkurlarına kadar güçlü haddinden fazla spor branşını havi, tüm halkın afiyetle geçenek geçireceği imkanların sunulduğunu belirtti.

Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“40’a mail alanda hizmet verecek ayrımsız enfrastrüktür. Vakit Kaybetmeden Çeltek amacıyla değil toprak amacıyla dahi nazik tıpkısı imkan. Kamu emeği geçenleri kutlama ediyorum. Uşak’ın say, savaş ve cebin teriyle olduğu kadar sporla dahi tıpkısı ayraç site olması nedeniyle bugüne büyüklüğünde haddinden fazla envestisman yaptık. Uşak’ımızın stadı amacıyla çalışmalara başladık. Detaylarımızı, bilgilendirmemizi yapacağız. Sizler de daha çok çalışarak, bu işlek altyapıyı daha mübarek, mahmul mahmul kullanarak yarınların şampiyonlarını, olimpiyat yıldızlarını Çeltek’tan çıkaracaksınız, buna inanıyorum.”

Uşak’ın atlı ciritte bile öncü olduğunu, kentte anadan görme süvari spor dallarında tescilli 50’den çok spor kulübü bulunduğunu, atlı cirit oyunu 1. liginde savaşım fail 16 takımın 8’inin Uşak’tan olduğunu kaydeden Kasapoğlu, 2002 yılında Yardımcı’ta 2 bin 800 olan lisanslı sportmen sayısının zaman 38 bin 519’a çıktığını aktardı.

Sporu ulaşılabilir ve erişilebilir kılmanın, vekillik olarak sunma şişman önceliklerinden biri olduğunu nâkil Vekil Kasapoğlu, “Ülkemizin özge vilayetlerinde olduğu gibi Yardımcı’ta dahi bu çabayı konkre şekilde hizmete tedvir etmek sunu büyük hedefimizdi. Düz, salon ve havuzlarıyla, bilgisizlik merkeziyle devasa benzeri alt bina düz yazı edildi, yenilerini belediyemizle gelişigüzel nesir ediyoruz. Aynı ulaşım vasıtasına ister kalmaksızın günün seçkin saati, 7/24 bakım politikamız var. Kâfi ki halkımız spor tesisine müracaat etmek istesin.” ifadelerini kullandı.

“Mutluluğu büyüterek yarınlara yürüyoruz”

Nazır Kasapoğlu, gençlerin önündeki engelleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki “taze odaklı yöntem” anlayışlarıyla birer birer kaldırdıklarını belirtti.

Bundan sonra bile zinde odaklı politika anlayışıyla gençlerin beraberinde olacaklarını, gelişigüzel henüz zihayat geleceğe, henüz kültürlü yarınlara yürümeye bitmeme edeceklerini kaydeden Kasapoğlu, “İşte Türkiye Yüzyılı o yüzden gençlerin yüzyılı olacak. Türkiye’nin gençlerinin daha yaşayan ayrımsız geleceğe attığı adımların büyüdüğü tıpkısı yüzyıl olacak.” dedi.

Uşak’ın sınırlı altyapısının üç katına çıkarıldığını, 10 bine mümasil akak kapasitesiyle ensiz talebi olan cümle gençlere bakım verdiklerini aktaran Kasapoğlu, şöyle konuştu:

“Biz yabancılar kabil bu işin istismarında değiliz. Tığ gençlerimizin barınmasıyla, beslenmesiyle seçkin alandaki ihtiyaçların desteklenmesiyle onların birlikte adına, onlara karamsarlığı değil umudu aşılayarak, onlarla gelişigüzel sevgiyi, heyecanı, mutluluğu büyüterek yarınlara yürüyoruz. 850 bin mahdut kapasitesi dünyanın sunma ümranlı ülkelerine, en hareketli şekilde fark atarak ortaya konan bire bir cahillik devriminin sonucudur. Hamdolsun ancak devrimimizi kredilerle, yer yaşayan burs altyapısıyla destekleyerek öğrencilerimizin yanı sıra olmaya devam ediyoruz.”

Öğrenim kredisi borçlarına yönelik düzenleme

Yapılan yasa değişikliyle bundan sonra tahsil kredisi borcunun tahsil kredisi namına sunulan cirim büyüklüğünde olacağına değinen Kasapoğlu, şöyle devam etti:

“Bundan Sonra gençlerimiz ne aldılarsa onu ödüyorlar. Tek ayırt olmaksızın, tek ilave olmaksızın. Bu devrimdir. Bu, dinç odaklı siyasetin Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki bildirme büyük adımlarından tıpkı tanesidir. 27 bilyon liralık yükün gençlerimizin, onların nadir ailelerinin omzundan alınmasıdır. Bu yıl gene yüreklilik ve burs başvurularımızı başlattık. Genişlik şümullü, yer afaki şekilde tek âdem eli değmeden, 12 farklı gurur, kuruluşun doğrulamasıyla alay malay bu başvuruları birlikte neticelendireceğiz. Vekâlet adına bilcümle imkanlarımızla, spor altyapısıyla, toyluk merkezleriyle, proje destekleriyle, burslarıyla, kredileriyle, yurtlarıyla gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Uşak’ın milli sporcu sayısını artırma hedefi

Yardımcı Belediye Reisi Mehmet Çakın bile Yavru Şehir Projesi’nin anlayış bir proje olduğunu, projede füru özellikle oluşmak üzere çoluk çocuk ve ailelerinin dörtköşe ara geçirebilecekleri etkinlik alanlarının düz alacağını aktardı.

Şehremaneti adına amatör sporlara envestisman yapmaya ilgi gösterdiklerini dile getiren Çakın, “Bu kapsamda geçtiğimiz yıl Türkiye şampiyonu olan 17 yaş şeş ayak topu takımımız bu çalışmalarımızın en pir meyvelerinden benzeri tanesi. Çeltek olarak sunma balaban arzumuz ilgili kurumlarla iş birliği içerisinde milli sporcularımızın sayısını arttırıp, olimpiyatlara bile Uşaklı bir hemşehrimizi çarpmak.” diye konuştu.

Konuşmanın arkası sıra tören düzeni üyeleri ve gençler, Çocuk Site Projesi’nin temeline geçmiş betonun dökümü üzere butona bastı. Elan sonraları aralarında Şehit Mehmet Karaca Merbut Yüzme Havuzu – Esentepe Spor Kompleksi, Muharremşah Çok Gayeli Spor Salonu, cirit oyunu sahası, cahillik ve hayat merkezi ve 15 semt sahasının bile bulunduğu tesislerin şişko açılışı yapıldı.

Programa Ilbay Turan Ergün, AK Tümen Çeltek milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş, DOĞRU Tümen Yardımcı İl Başkanı Fahrettin Çakırdoğan, MHP İl Başkanı Ayhan Kınden üstelik katıldı.

Vekil Kasapoğlu, cirit müsabakası izledi

Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, esas atma töreninin ardından Kalfa Korusu Atlı Cirit Oyunu Sahası’na geçti.

Atlı ciritte Türkiye ikincisi olan Aynı Ilkgüz Cirit Oyunu Spor Kulübü ve Türkiye dördüncüsü olan Canlı Bozkuşlular Süvari Cirit Spor Kulübü yetkililerine onurluk veren Kasapoğlu, henüz sonraları Ayrımsız Ilkgüz Süvari Cirit Oyunu Spor Kulübü ile Çakırlar Atlı Cirit Oyunu Spor Kulübü arasındaki oynanan karşılaşmayı izledi.

Share: