“Ulusal Mardin Fotosafari” yarışması için yöre başvurular başladı

Mardin’dahi bu sene 5. düzenlenecek olan “Ulusal Mardin Fotosafari” yarışması amacıyla yöre başvurular başladı.

Valilik ve Büyükşehir Belediyesi eliyle “Masal şehir Mardin” konulu gerçekleştirilecek olan yarışmaya Türkiye’nin ayrımlı bölgelerinden çokça sayıda istekli ve saftirik resimci, 4 gün boyunca kentin tarihi, kültürü ve turizm potansiyelini fotoğraflayacak.

Yarışma nedeniyle Mardin Büyükşehir Belediyesi Içtimai Hizmetler Kat Başkanlığında izlence düzenlendi.

Programda, Ilbay ve Büyükşehir Uray Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, yarışmaya anahtar yaptırdı.

Demirtaş, amaçlarının Mardin’i arz iyicene şekilde takdim etmek ve bugünü yarına aktarmak olduğunu söyledi.

Mardin gestalt ve cemi ilçelerindeki güzellikleri hem dünyayla hem üstelik mutluluk ile kabullenmek istediklerini rapor eden Demirtaş, şöyle konuştu:

“Bu fotoğrafları hem Valilik hem dahi uray olarak uzun müddet kullanacağımızı düşünüyorum. Güzeşte yıl dahi hakeza evire çevire bir etkinlik yapılmıştı. Bu yıl bu etkinliğin henüz iyice olacağını düşünüyorum. Bugüne büyüklüğünde 150 fotoğrafhane müracaatı oldu. Bu etkinliğe katılacak 500 civarında fotoğrafçı bekliyoruz. Bu yerelde hem ekonomik benzeri faaliyet meydana getirecek hem dahi sunma nazik amacımız burada Mardin’in güzelliklerini fotoğraflayarak dünya ve ülkemizle elbette paylaşabiliriz, henüz aşkın turistin ilimize gelmesi amacıyla şüphesiz katkıda bulunabiliriz diye niteleyerek ilgi eksiltmek istiyoruz.”

Konkur, 22-25 Ilkgüz tarihleri ortada Mardin’dahi düzenlenecek.

Share: