Trabzon Valisi Ustaoğlu, 800 turistle kente mevrut muvakkat gemisini mülakat etti Açıklaması

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, dış hatlardan kente mevrut palyatif sayısının bugün bakımından 325 bini, tayyare sayısının dahi 2 bin 270’i geçtiğini belirterek, “Tayyare ve gelgeç sayısı sabık yıla göre 3 mezuniyet arttı.” dedi.

Ustaoğlu, Rusya’nın Soçi kentinden Trabzon Limanı’na gelen “Astoria Grande” ünlü 1200 sâri kapasiteli, 193 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğindeki 11 kıvrım kruvaziyeri mülakat etti.

Trabzon Mıntıka Liman Komutan Vekili Abid Emre Özak ve Trabzon Liman İşletmeciliği KAZANÇ Umumi Müdürü Muzaffer Ermiş’in de amade bulunduğu ziyarette Ustaoğlu, turu düzenleyen iştirak yetkileri ve sefine kaptanından bilgi aldı.

Ustaoğlu, 800 yolcusuyla limana demirleyen kruvaziyeri gezerek, Trabzon’un turizmde çokça çoğalan ayrımsız sezon geçirdiğini söyledi.

Kente gelen ecnebi turist sayısında bu yıl ağır artış yaşandığına dikkati çeken Ustaoğlu, “Aut hatlardan ilimize gelen bulaşıcı sayısı zaman bakımından 325 bini, tayyare sayısı da 2 bin 270’i geçti. Uçak ve bulaşan sayısı güzeşte yıla kıyasla 3 tekmil arttı. Kruvaziyer gemiler birlikte gelmeye başladı. Hedefimiz 2023 yılında ilimizi turizmde marka fayrap etmek.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: