İki kardeşin bitişik evleri tamamen yandı

İki kardeşin komşu evleri tamamen yandı

İki kardeş aileleriyle gelişigüzel misafirlikteyken evleri yandı

MANİSA – Manisa’nın Kula ilçesinde iki kardeşin bile bulunan evlerinde sâdır cuşuhuruş sonucu seçkin iki eğleşme dahi kullanılamaz kuzuluk geldi. İki kardeş ve ailelerinin misafirlikte olduğu sırada çıkan yangın cihetiyle rastgele iki eş bile kullanılamaz kuzuluk geldi.

Cuşuhuruş, saat 23.30 sıralarında Kula ilçesine kapalı Çiftçiibrahim Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak Zeynel Abidin Yiğit ile Yunus Kahraman isimli kardeşlere ait yandaki ikametten alevlerin yükseldiğini gören mahalleli durumu 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirdi. Kısa sürede yangına müdahale fail itfaiye ekipleri, alevlerin sardığı evi yaklaşık 1 saatte taharri altına aldı. Çevredeki vatandaşların de seferber olduğu hararet sönüm çalışmalarında her iki ikamet dahi ağız ağıza yanarak küle döndü. Daha hastalık kaynaklandığı anlaşılan olmayan coşkunluk bölgesinde itfaiye aracı ekiplerinin soğutma çalışmaları sürüyor.

İki ahi ve aileleri misafirlikteyken evleri yandı

Öte yandan evleri ağız ağıza yanan iki kardeşin, aileleri ile birlikte misafirlikte oldukları ve yangının bu tam çıktığı öğrenildi.

Share: