Telsiz Markası Motorola

Motorola, farklı ihtiyaçlar ve fiyat aralıkları için çeşitli telsizler sunar.

Motorola, telsiz modelleri pazarının önde gelen şirketlerinden biridir. Profesyonel kullanımdan amatör kullanıma kadar tüm ihtiyaçları karşılayacak geniş bir çeşitlilik sunarlar.

Motorola’nın telsizleri hem analog hem de dijital ağlar için mevcuttur, ancak çoğu analog seçenekler de sunar. Telsizinizi nasıl kullanmak istediğinize bağlı olarak, tarama, öncelikli kanal tarama ve şifreleme gibi özelliklere sahip daha üst düzey bir modeli tercih edebilirsiniz. Örneğin:

Motorola SL4000, ZoneCall (grup araması) ve Gerçek zamanlı metin mesajlaşma (RTT) gibi Motorola’ya özel özelliklere sahip 800 MHz Nextel/iDEN dijital telsiz sistemine sahiptir; dakika teslimat onayı.

Motorola DM1400, özel kontrol kanalında 9600 bps veri iletimi sunan ve güvenilir arazide sorunsuz bir şekilde yaklaşık 12 millik bir menzile sahip bir analog 800MHz telsizdir.

Motorola İletişim Cihazları

Motorola, telsiz ve diğer iletişim cihazları üreten bir şirkettir. Motorola telsizlerinin Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır.

Motorola, 1928’de Paul Galvin tarafından kuruldu. Merkezi Chicago, Illinois’de bulunan Motorola, kablosuz telekomünikasyon ürünleri ve sistemlerinin tasarımı ve üretiminde uzmanlaşmış çok uluslu bir Amerikan telekomünikasyon şirketidir. 2011’in sonlarında şirket cep telefonu üretimini durduracağını söyledi.—

Motorola lider bir kablosuz teknoloji üreticisidir ve hem profesyoneller hem de siviller için çok faydalı olan çok sayıda telsiz modeli piyasaya sürmüştür. En popüler modellerden bazılarına bir göz atalım.

vx261 modeli, bir AM/FM alıcısı ve toplam altı kanal ile maksimum 10 mil menzile sahiptir. Kompakt ve hafif olan bu model çoğunlukla telsizi uzun saatler boyunca yanında taşıması gereken profesyoneller tarafından kullanılır.

sl1600 modeli, diğer modellerden daha pahalıdır ancak 40 km’ye kadar iletim yapmanızı sağlayan genişletilmiş bir frekans aralığı da dahil olmak üzere daha fazla özellikle birlikte gelir. Ayrıca 7 kanal kapasitesi ve sesle etkinleştirilen çalışma özelliği, bu modeli kamp veya yürüyüş gibi açık hava etkinlikleri ve acil durumlar için mükemmel kılar.

dp4801 modeli, 2 metre (144 MHz) frekanslarda 20 mile kadar maksimum menzil ile gelirken, içinde 16 kanal kapasitesi sunar.

Motorola Tarihi

Motorola, 1920’den beri telsiz modelleri üreten bir şirkettir. Eskiden Galvin Manufacturing Corporation olarak bilinen Motorola, bir Amerikan elektronik şirketidir. 90 yılı aşkın bir süredir telsiz yapıyorlar ve telsizleri için teknik özellikler ve fiyatlandırma açısından birçok yenilikçi fikir buldular.

Motorola şirketi ilk olarak 1928’de Paul Galvin tarafından kuruldu. Çalışabilir ilk cep telefonlarından birinin mucidi oydu.

Motorola’nın merkezi Chicago’dadır ve ürünleri Türkiye dahil tüm dünyada satılmaktadır. Motorola telsiz Türkiye Distribütörü Vizyon ve Dijital telsiz şirketleridir.

Share: