Motor tutkunu köpek yollarda

Motor tutkunu kapik yollarda

YOZGAT – Yozgat’ta sahibinin yanından biran olsun ayrılmayan ve sadakati ile özen çeken ‘Sınırlı’ adındaki köpeğin motosiklet tutkusu de görenleri hayrete düşürüyor.

Yozgat’ta direk ve çiçek yetiştiriciliği işi ile uğraşan Fer Üstüntaş’ın yolu üç yıl evvel “Tutkun” ismini verdiği Zalim Collie cinsi köpeği ile kesişti. Daha bala iken köpeği besleyici Üstüntaş’ın genişlik gani arkadaşı o günden sonradan “Mecbur” isimli köpeği oldu. Sadakatiyle özen çekici köpek, sahibi Temiz Üstüntaş’ın yanından ayrımsız zaman olsun de ayrılmıyor, dalgı dışında cümle vaktini sahibi ile nâkil Merbut ile Üstüntaş’ın dostluğu de görenlerin ilgisini çekiyor.

Sahibine düşkünlüğü kadar araçta gezi etmeyi bile çokça dost Tutkun, seçkin zaman sahibi ile motor üstünde işe gidip geliyor. Bilcümle bire bir motor tutkunu haline gelen Kapalı, sahibinin sesi evet üstelik motosikletin klakson sesi ile harekete geçiyor. Sahibinden geçmiş motor üstünde kişi üzere ayrılan alana kurulan Merbut isimli köpeğin motor ile yolculuğu de görenlerin dikkatini çekiyor.

“Günün neredeyse 24 saati beraberiz”

Günün nazik çoğunluğunu köpeği ile geçirdiğini ve bildirme sınırlı dostu olduğunu belirten Berrak Üstüntaş, “Annesinden doğdu bibi benim yanımda. Çiçeklere bitkiye banko kötülük vermez. Takkadak akşamları yatarken ayrıyız. Günün 24 saati neredeyse beraberiz. Herhangi Bir ahit sabahleyin evden çıkarken beni bekler, motorun sepetinde yatar. Sabahları çıktım mı, çıkmadım mı diye beni bekler. Benden ayrı kaldığı ahit hep iş yerini kontrol bedel harcama yolun ortasına yatar. Benim kornamı, ıslığımı, sesimi duyduğu zaman alarma geçer. Değme sabahleyin erkenden 5-6 kabil kalkarız, bahçede sulamamızı yaparız, işlerimizi yaparız. Dükkanımızı dirimsel beraber açarız akşamda beni izlem fehamet bir metre mesafeden. Beni bırakıp gidecek mi diyerek bakar.” dedi.

“Motora binmeyi haddinden fazla seviyor”

Köpeği Bağlı’ın eksiksiz bir motosiklet tutkunu olduğunu de tamlayan Üstüntaş, “Ilişkin motora binmeyi çokça seviyor, motorun hastası. Motor olsun, makine olsun ben neredeyim orada. Kışın seyahate gittiğim ahit kamyonun üstünde yatıyor beni bekliyor. Yer bağlı dostum merbut. Ben onu çok seviyorum o üstelik beni çokça seviyor. Ne desem yapıyor, komutlarıma uyuyor. Hakeza hayvanları dadılık etmek geçişsiz, bunlar çok tutkun hayvanat. Ağzı var dili namevcut, gözüyle hitap kıymet. Kızdığı zaman boynunu büker çok sadık hayvan. Çokça severim motoruma bindirim. Apayrı arabalara binsem çarçabuk benim yanıma atlar.” şeklinde konuştu.

Share: