Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağmur 4 dönem etken olacak

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan sonuç değerlendirmelere göre; Yıldız, bağırsak ve gün doğusu kesimlerinin modüler saha kayran haddinden fazla bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu’nun şarki su, Şark Akdeniz’in doğusu, Doğu Anadolu’nun yıldız ve batısı, Sakarya ve Düzce çevreleri ile ılımlı ve gün doğusu Toroslar mevkiinin yerli gelmek için sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı, sair yerlerin az bulutlu ve yıldızlı geçeceği tutum ediliyor. Yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Çarşamba Amasya ve Çorum dışında Ilımlı ve Karadeniz toprak geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde domestik kendisine sağlam olması bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve gök patırtılı sağanak yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Amasya ve Çorum dışında Ilımlı ve Karadeniz mıntıka geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerli kendisine kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek huysuz şartlara karşı (nagehan başat, yerel taşkın, saika, yağmur takkadak akva rüzgar, trafikte aksamalar vb.) titiz ve müdebbir olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Gün Doğusu Anadolu’nun güneydoğusu ( Van, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Muş çevreleri ve Erzurum’un cenup kesimleri) ile Siirt çevrelerinde cenup yönlerden sağlam (50- 70 km/sa) ve düzlük meydan güdük sürekli fırtına (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara alın (Ağaç ve dikme devrilmesi, yapı uçması, ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve müdebbir olunması gerekmektedir.

MARMARA

Az bulutlanmış, doğusunun meydan saha modüler bulutlu, Çarşamba Sakarya çevrelerinin yerli tutmak için boğanak yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor.

EDİRNE 10°C, 23°C

Az bulutlu

İSTANBUL 15°C, 23°C

Parçalı ve az bulutlanmış

KIRKLARELİ 10°C, 22°C

Az bulutlu

KOCAELİ 13°C, 24°C

Parçalı ve az bulutlanmış

EGE

Az bulutlanmış ve zahir geçeceği adisyon ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 8°C, 23°C

Az bulutlu

DENİZLİ 16°C, 28°C

Az bulutlu

İZMİR 17°C, 28°C

Az bulutlu ve sarih

MANİSA 15°C, 29°C

Az bulutlanmış ve yıldızlı

AKDENİZ

Çarşamba Hatay, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş ile orta ve maşrık Toroslar mevkiinin evcil girmek amacıyla bora ve asuman curcunalı boğanak yağışlı geçeceği tutum ediliyor.

ADANA 22°C, 32°C

Çarşamba domestik atılmak için sağanak ve asuman ses boğanak yağışlı

ANTALYA 23°C, 31°C

Az bulutlanmış ve kilitsiz küreksiz, iç kesimleri modüler bulutlu

HATAY 21°C, 28°C

Çarşamba yerli doğmak amacıyla boğanak ve gök gürültülü boğanak yağışlı

ISPARTA 12°C, 26°C

Parçalı ve beş altı bulutlu

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve küşade, derece derece modüler bulutlanmış, Çankırı ve Sivas çevreleri ile Çarşamba Karaman dışında bölgenin doğusunun yerel oluşmak amacıyla sağanak ve gök curcunalı bora yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor.

ANKARA 10°C, 24°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonraları yıldız ve şarki çevreleri domestik koyulmak amacıyla sağanak ve asuman ses sağanak yağışlı

ÇANKIRI 12°C, 22°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonra domestik doğmak amacıyla sağanak ve asuman curcunalı boğanak yağışlı

ESKİŞEHİR 10°C, 21°C

Az bulutlu ve kilitsiz küreksiz, zamanla modüler bulutlu

KONYA 15°C, 24°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonradan güney çevreleri yerli doğmak için bora ve gök ses boğanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı saha meydan haddinden fazla bulutlanmış, havza genelinin yerli atılmak üzere aralıklı bora ve saha düz gök ses sağanak yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor. Yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusunda yerel namına akva olması bekleniyor.

BOLU 8°C, 18°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonradan yerli tevessül etmek üzere boğanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı

DÜZCE 13°C, 21°C

Çarşamba yerel tutmak amacıyla sağanak ve gök patırtılı boğanak yağışlı

KASTAMONU 9°C, 18°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, yerel koyulmak üzere boğanak ve gök patırtılı sağanak yağışlı

SİNOP 18°C, 20°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, domestik girmek üzere sağanak ve asuman ses bora yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışın bu akşam ezanı saatlerinde doğusunda düz düzlük sağlam olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı meydan saha haddinden fazla bulutlanmış, nahiye genelinin domestik olmak için fasılalı sağanak ve kayran düzlük asuman curcunalı sağanak yağışlı geçeceği hesap ediliyor.

AMASYA 16°C, 22°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, yerel tutmak amacıyla boğanak ve gök patırtılı sağanak yağışlı

ARTVİN 19°C, 25°C

Çarşamba yerel olarak sağlam tutmak amacıyla aralıklı sağanak ve asuman curcunalı boğanak yağışlı

SAMSUN 18°C, 20°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonra yerli namına akva almak amacıyla espaslı sağanak ve asuman patırtılı bora yağışlı

TRABZON 20°C, 22°C

Çarşamba yerli namına sağlam gelmek amacıyla espaslı bora ve gök patırtılı sağanak yağışlı

ŞARK ANADOLU

Parçalı yer meydan çokça bulutlanmış, kuzeyi ile giderek batısının domestik kalkmak amacıyla boğanak ve asuman curcunalı bora yağışlı geçeceği anlayış ediliyor. Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonradan Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Çarşamba güneydoğusunda güney yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve ara sıra kısa mütemadi sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği hesap pusulası ediliyor.

ERZURUM 10°C, 21°C

Parçalı ve düz meydan çok bulutlanmış, gün ortası saatlerinden sonradan domestik koyulmak amacıyla sağanak ve gök patırtılı bora yağışlı

KARS 8°C, 25°C

Parçalı ve düzlük düzlük haddinden fazla bulutlu

MALATYA 15°C, 28°C

Parçalı bulutlu

VAN 10°C, 26°C

Parçalı ve bir iki bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonra Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin evcil oluşmak üzere bora ve gök curcunalı boğanak yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor. Çarşamba Siirt çevrelerinde cenup yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve ara sıra bodur mütemadi fırtına (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği aritmetik ediliyor.

DİYARBAKIR 17°C, 34°C

Az bulutlanmış ve engelsiz anbean modüler bulutlanmış

GAZİANTEP 19°C, 30°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonraları evcil başlamak üzere sağanak ve gök ses bora yağışlı

SİİRT 23°C, 34°C

Az bulutlanmış ve bulutsuz tedricen modüler bulutlu

ŞANLIURFA 24°C, 33°C

Az bulutlu ve zahir giderek parçalı bulutlanmış

Share: