Mersin’de düzenlenecek Kilikya Ultra Maratonu, 25 Eylül’de koşulacak

Sazak Büyükşehir Belediyesince, bu sene ilk kez kombinasyon edilen Kilikya Ultra Maratonu, 25 Eylül’üstelik yapılacak.

Mersin Ağacı’in tarihi, kültürel ve doğal mirasını spor aracılığı ile tanıtabilmek için düzenlenecek maratonun tanıtım toplantısı, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki Korykos Antik Kenti’nin parçası olan Kızkalesi sahilinde gerçekleştirildi.

Programda konuşan Büyükşehir Belediye Reisi Vahap Seçer, organizasyonla devir, tabiat ve sporun tıpkısı araya geleceğini söyledi.

Kilikya Ultra Maratonu ile Mersin’in tanıtımına katkı sunu fırsatı yakalayacaklarını aktaran Seçer, organizasyonu anadan görme arkaç getireceklerini vurguladı.

Seçer, 5 farklı kategoride gerçekleşecek maratona 500 kişinin araç yaptırdığını belirterek, “Bu alışılagelen bire bir maraton değil. Sporcular arada sırada tıpkı dereden atlayıp, efdal ayrımsız yukarıdan geçecekler. Bazı Bazı üstelik kayaları tırmanıp, sorti üst çıkacaklar. Yarışmaların ser ve bitiş noktası dahi Kızkalesi olacak.” diye niteleyerek konuştu.

Kilikya Ultra Maratonu hakkında

Kilikya Ultra Maratonu, 25 Ilkgüz Veriş haset saat 07.30’bile Kızkalesi sahilinde başlayacak.

Organizasyonda, 7 kilometre Korykos, 15 kilometre Elaiussa Sebaste, 33 kilometre Kızkalesi Mızıka, 33 kilometre Kızkalesi ve 54 kilometre Kilikya Ultra Maratonu parkurları koşulacak.

Yarışlarda dereceye giren sporculara muhtelif hediyeler verilecek.Share: