Marmaris’te kurultay üzere kavrayışsız tadat başladı

2008 yılından bu yana planlı Arsıulusal Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi, 15-19 Son Teşrin tarihleri arasında Marmaris’te gerçekleştirilecek.

Önemli sektörler beyninde yer düzlük arıcılık ve çambalı sektörlerinde sorunların tespit edilmesi ve çözümlerin görüşülmesi için 14 yıldır planlı Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi’ne bu yıl Marmaris aile sahipliği yapacak. Bu yıl 7.’si gerçekleştirilecek olan kongrede Türkiye ve dünya arıcılığının ustalık ve soylu erki sorunları ile hal yolları tartışılacak. Hem üreticinin hem birlikte büro temsilcilerinin sesine kulak verilecek olan Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi’nde Anadolu saf ürünleri millî ve arsıulusal düzeyde tanıtılacak. 15-19 Teşrinisani tarihleri ortada 4 aktarılma sürecek olan ve arıcıların sorunlarının tartışılması üzere özel oturumların birlikte düzenleneceği kongrede, ilmî sunumlar dahi yapılacak.

Alanında bilirkişi konuşmacıların yer alacağı ilmî programlar dahilinde kongrenin evvel haset düzenlenecek basın toplantısında ise arıcılık sektörünün edimsel durumu değerlendirilecek. Tıpkısı zamanda evvel dönme düzenlenecek olan törenle Türkiye Arıcılık Ödülleri bile sahiplerini bulacak. Kongrenin ikinci gününde ise Beeo Sözleşmeli arıcılık modeli ile sürdürülebilir öz ürünleri üreticileri kovan dağıtım töreni gerçekleştirilecek.

Ulusal ve uluslararası düzeyde katılımın olacağı kongre, mütenevvi banak, açık oturum ve seminerler ile bitmeme edecek. – MUĞLA

Share: