Tapu ve Kadastronun depoda duran eşyaları bala sitesine bilişim sınıfı ve kitabevi oldu

Edirne’birlikte Tapu ve Kadastro 14. Kesim Müdürlüğünün kullanılmayan eşyalarından Melahat Hulusi Datenin Bala Evleri Sitesi’nde kütüphane ve bilişim sınıfı oluşturuldu.

Tapu ve Kadastro 14. Toprak (Edirne) Havza Müdürü Hayrullah Akdemir’in çağrısıyla Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve ilçelerindeki Tapu ve Kadastro Müdürlüklerindeki tembel durumdaki eşyalar Edirne’ye getirildi.

Tasnif edilen eşyalardan noksan olanlar tamamlandı, dingildek olanlar ise yenilendi. Elde edilen elektronik beyin, musannif, masa, sandalye, sergen kabilinden eşyalarla çocuk sitesindeki ayrımsız delik kütüphane ve bilişim sınıfı adına dizayn edildi.

Sınıfın açılışını Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık sitede kalan çocuklarla yaptı. Kırbıyık, sınıfın kalburüstü olmasını diledi.

Akdemir üstelik faaliyet arkadaşlarının faaliyet harcayarak çocukların verim alabileceği aynı düzlük oluşturduğunu bunun mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Çocukların derslerini ve araştırmalarını iyicene tıpkı ortamda yapacağını belirten Akdemir, “İnşallah bu kardeşlerimizden yeni Atatürkler eskimemiş Fatih Şehriyâr Mehmetler, eskimemiş Kuşçu Aliler ve marifet adamları yarar. Kitabevi ve bilişim sınıfının aldatıcı olmasını diliyorum.” dedi.

Aile ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürü Âlim Özbaş de tamam amme kuruluşları ve hayırseverlerin desteklerini yanlarında hissettiklerini, bunun kendilerine dokunaklı verdiğini anlatım etti.

Törenin arkası sıra Vali Kırbıyık ve protokol üyeleri derinti salonunda çocuklarla bire bir araya gelerek ahbapça etti.

Share: