Kılıçdaroğlu Randevu Verdi: “Hamburgerimizi Yedik, Saat 22.00’de Görüşmek Üzere”

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Londra’dan CHP Cahillik Kolları Başkanı Gençosman Killik ile çekilmiş benzeri fotoğrafını paylaşarak “Hamburgerimizi yedik, saat 22.00’de görüşmek amacıyla” dedi.

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Londra temasları devam ediyor. Kılıçdaroğlu, sosyal iletişim araçları hesabından bu tün CHP Toyluk Kolları Başkanı Gençosman Killik ile Londra’de hamburger yerken fariğ tıpkı fotoğrafını paylaştı. Kılıçdaroğlu paylaşımına, “Hamburgerimizi yedik, saat 22.00’de ahbaplık etmek için” notunu düşerek yurttaşlara saat 22 amacıyla termin verdi.

NEW YORK GEZİSİ AKILLARA GELDİ

Kılıçdaroğlu, KUL gezisinde Boston’dan Washington’a giderken, gazetecileri atlatarak NewYork’a esbak, TÜRKEN Vakfı’nın Manhattan’daki gökdelen inşaatı önünde, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a; “Bura New York’un bildirme pahalı yeri Manhattan. Bu de ailenin yaptırdığı gök tırmalayıcı. Oğlunun kızına gönderdiği paralarla bu göktırmalayan yapıldı. Yapılmaya bitmeme ediliyor. Canan Erdoğan aileyi konuşmak istiyorsan ve yoz samimiysen gel buradan başlayalım” diye niteleyerek seslenmişti. Kılıçdaroğlu, 11 Ilk Teşrin 2022 tarihinde TURKEN Vakfı’nın ABD’de inşa ettiği gökdelenin uğrunda şu açıklamayı yapmıştı:

“BİR AİLE KONUŞULACAKSA, KONUŞULACAK MEYDAN BURASI”

“Duydum ki birileri senin politik rehinen kalsın diyerek benim yaptığım öneriyi esasen kabul etmemiş, taraf çizmişsin. Temel ile aileyi korumaktan bahsetmişsin. Eğer tıpkısı sülale konuşulacaksa konuşulacak düzlük burası. Senin ailen burada.

Bura New York’un sunu pahalı yeri Manhattan. Bu de ailenin yaptırdığı gökdelen. Oğlunun kızana gönderdiği paralarla bu göktırmalayan yaptırılıyor. Yapılmaya devam ediliyor. Sevgili Erdoğan aileyi temas etmek istiyorsan ve beribenzer samimiysen gel buradan başlayalım.”

“ONUNLA NE AİLE KONUŞULUR NE KANUNUESASI. BU BAHIS KAPANMIŞTIR”

Kılıçdaroğlu, bu açıklamalarının yer aldığı videoyu toplumsal iletişim araçları hesabında; “Bura New York, Manhattan. ÇAKER’nin genişlik fiyatlı hareket muhiti… Tanıdığım bire bir ailenin gökdelenine ‘hayırlı olsuna’ geldim. Erdoğan ki, anayasa, familya kim… Onunla ne ev konuşulur ne esas. Bu laf kapanmıştır.”

ILLET HAMBURGER VURGUSU YAPTI?

Kılıçdaroğlu, 11 Teşrinievvel’de bu videoteyp çekiminin ardından karayoluyla 8 saat süren aynı yolculukla Washington’a ulaşmıştı. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ve AKP yönetimi ise bu 8 saatlik yolculuk amacıyla mütenevvi spekülasyonları öne sürmüş, Kılıçdaroğlu’nun hamburger yemek üzere BENDE’ye gittiğini iddia etmişti. CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun dahi buna gönderme yaparak bugünkü söz konusu hamburgerli paylaşımı yaptığı belirtiliyor.

Share: