Avustralya’da “Çin Zaman” İsimli Tekellüm Haftası Başladı

2022 “Çin Zaman” Tekellüm Haftası, Çin ile Avustralya arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasının 50. yıldönümü nedeniyle Avustralya’nın Melbourne kentinde Perşembe haset başladı.

Musahabe haftası kapsamında Çin’in doğusundaki Jiangxi eyaletinden seramik görüşme eserleri ile kuzeydoğudaki Heilongjiang eyaletinden tabela ve baskılar vadi alıyor.

GÜRÜLTÜLÜ 1 (İngilizce): ROBİN MATTHEWS, Avustralya Çin Dostluk Derneği’nin bozuk Ulusal Başkanı:

“Bu, diplomatik ilişkilerin 50. yıldönümünü tesit etmek, yaptığımız eksiksiz bereketli şeylere dönüp andırmak, ilişkilerin elan nerelere taşınabileceğini iletilmek, tıpkısı zamanda gelecek 50 yıl amacıyla ileriye akilane bakmaya müteveccih iri tıpkısı fırsat. Avustralya ile Çin arasında gelecekte henüz üstelik gani ilişkiler kurulmasını sabırsızlıkla bekliyorum.”

SES 2 (Çince): SONG YANQUN, Çin’in Kanberra Büyükelçiliği’nin kültürden sorumlu Büyükelçi Müsteşarı:

“Konuşma, ayrımlı ülkelerden insanlar eliyle konuşulan ortak aynı dil. Evcil sakinler birlikte dahil gelmek için ziyaretçilerin, Çin sanatına ve sanatın gücüne alın olan sevgisini görebiliyoruz. Sergiye elan fazla ziyaretçinin geldiğini ve Çin kültürüne hayran kaldıklarını vira etmek istiyoruz. Ayrıca bu etkinliğin, ülkelerimiz ortada diplomatik ilgiler kurulmasının 50. yıldönümü kutlamalarına sürat kazandırmasını dahi umuyoruz.”

Çin Literatür ve Tekellüm Çevreleri Federasyonu, Çin’in Kanberra Büyükelçiliği ve Çin’in Melbourne Başkonsolosluğu’nun kolektif familya sahipliği yaptığı müzakere haftası, Pasifik Görüşme Merkezi’nde 10 Kasım’a kadar devam edecek.

Xinhua Bilgi Ajansı muhabirleri Melbourne’den bildiriyor. (XHTV)

Share: