Kastamonu haberi | Kastamonu’da hayatını kaybeden hoca ve öğrenci okullarında anıldı

Kastamonu’da ortaokul öğrencileri, yüksekten düşerek hayatını kaybeden öğretmenleri Öznur Çörekçioğlu ile gidiş geliş kazasında yaşamını yitiren arkadaşları Tuana Yiğit’i andı.

Haziran ayında uzaktan geçmeye çalışırken otomobilin çarpması dolayısıyla hayatını kaybeden Kastamonu Format Ortaokulu 5. derslik öğrencisi Tuana Kahraman ve orak ayı ayında apartmanın 6. katından düşerek hayatını kaybeden bilim bilgisi öğretmeni Öznur Çörekçioğlu Merkez Ortaokulu’nda program düzenlendi.

Okul bahçesinde planlı programda, hoca ve öğrencilerin yakarış etmesinin ardından, katılımcılara pilav ve helva ikram edildi.

Okul Müdürü Halit Özden, konuşmasında, iki altın kişiyi kaybettikleri üzere kalbi kırık olduklarını söyledi.

Öznur sarıklı ve Tuana’yı unutmayacaklarını dile getiren Samimi, “Gönlümüzde bilcümle yaşayacaklardır. Tanrı ayrımsız elan böyle acılar göstermesin. Kontak ve muadele duygusu ortamında akıntı eden Eşkal Ortaokulu ailesi bu duygularla cemi olumsuzlukların üstesinden gelebilecektir.” dedi.

Programa, Kahraman ve Çörekçioğlu’nun yakınlarının beraberinde Milli Yetişek Müdür Muavini Serkan Demirkıran, büro müdürleri, meslek müdürleri ve veliler katıldı.

Share: