Karabük spor haberi… Karabük’te yaşlılar yurdu sakinleri bocce müsabakalarında karşı karşıya geldi

Karabük’te, huzurevi sakinleri arası 60 Yaş ve Üstü Leyla Dizdar Bocce Turnuvası düzenlendi.

Familya ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğüne mecbur Yücel Yaşlılar Yurdu Müdürlüğü yoluyla huzurevinin bocce sahasında düzenlenen turnuvaya, Karabük, Kastamonu ve Zonguldak’ın Çaycuma ilçesindeki huzurevlerinde kalanlar katıldı.

Grupta oynanan maçların arkası sıra Karabük Yücel Yaşlılar Yurdu Bocce Takımı birinci, Çaycuma Huzurevi Bocce Takımı ikinci, Kastamonu Yaşlılar Yurdu Bocce Takımı ise üçüncü oldu.

Finalde Çaycuma Huzurevi Bocce Takımı ile karşılaşan Karabük Yücel Yaşlılar Yurdu Bocce Takımı, karşılaşmadan 12-11 üstün ayrılarak turnuvayı birinci bitirdi.

Turnuvaya katılanlarla bire bir araya mevrut Ilbay Fuat Gürel, turnuvanın huzurevinde kalanların canlı yaşamlarına yardım icat etmek amacıyla düzenlendiğini belirterek, huzurevlerinde kalanların sağlık, hak yolu, erinçli benzeri şekilde zamanlarını geçirmeleri ve birbirleriyle kaynaşmalarını sağlayıcı bocce turnuvasının düzenlenmesinde emeği geçen Ocak ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç ve ekibine teşekkür etti.

Ilbay Gürel, Yücel Huzurevi bocce sahasının tadilat çalışmalarını üstlenen ve turnuvaya destek veren hisse senedi insanı Şefik Dizdar’a teşekkür plaketi verdi.

Müsabakaları, İl Cingöz Komutanı Acayip Sim, İl Itimat Müdürü Kırat Yırtar ile huzurevleri yöneticileri izleme etti.

Share: