İş vaadi ile dolandırıyorlar

Teknolojinin gelişmesi ile gelişigüzel dolandırıcılar seçkin geçen dönem bakir yollarda insanları zarara uğratmaya devam ederken, Düzce İl Güvenlik Müdürlüğü’nden konuyla ait ihtar geldi.

Güvenlik Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda serencam dönemde Düzceli vatandaşlara “Merhabalar ego müdürüm, zahir pozisyonlar nedeniyle sizi evden part-time çalışmaya çağırma edeceğiz, mahiye aynı devir ödenecek, günce 800-3000 TL. Tabiatıyla yerine çoğaltmak üzere bağlantıya tıklayın: https://wa.me/529981088305 Whatsapp: +529981088305 için müracaat etmek üzere bana ulaşın” şeklinde mesaj atıldığını ve mesajda vadi kayran bağlantıyı tıklayan vatandaşların andıran, telefon ve banka hesaplarının ele geçirildiği bildirildi.

Yapılan uyarıda şirketlerin bu yolla eleman evet birlikte çalışacak kişi aramayacağı belirtilerek, “Serencam dönemde Düzce’de bu tür mesajlar vatandaşları mağdur etmeye başladı. Şirketlerin hele becerikli pozisyonunda olan şahıslar bu tür mesajlar atmaz ve bu şekilde çalışacak kişiler aramazlar. Vatandaşlarımızı mağdur olmaması amacıyla bilmedikleri dalavere, andıran ya bile mesajlardan gelen linkleri açmamalarını istiyoruz” denildi. – DÜZCE

Share: