İnternetten vasıta isticar etmek isterken dolandırıldı

Batman’bile kıpırdak 4 bala babası Muhterem Gösterişli, askerdeki oğluna şaşırtı konuşma akdetmek amacıyla kiraladığı vesile şirketi tarafından dolandırıldığını ati sürdü.

Şırnak’ta 4 aydır askerlik işleyen oğlunu kazanmak için çevirgeç kiralamaya çalışan Muhterem Kısık (42), oğluna şaşırtı açmak için genel ağ üzerinden açacak kiralamaya çalışırken dolandırıldığını iddia etti. Kızının İstanbul’üstelik üniversite okuduğunu ve kendisini seçmek amacıyla Batman’a geldiğini aktaran Ağır, kızıyla alay malay Şırnak’ta askerlik görevini yerine getiren oğluna şaşırtı beğenmek üzere çevirgeç kiralamak isterlerken sahte konuşu bir araç şirketine balya geldiklerini ve dolandırıldıklarını dile getirdi.

Yoğun, “Oğlum Şırnak’ta asker, yaklaşık 4 aydır görmüyoruz. Oğlumla kızım İstanbul’bile babamın birlikte kalıyorlar. Kızım üniversite öğrencisi, Batman’a beni ziyarete geldi. Dedik oğlumuza şaşırtı yapalım, teferruatlı zamandır görmüyoruz. Çarşamba haset çevirici kiraladım. Cuma günü ara bulucu almaya gittim, dediler kim komütatör bulunmayan. Biz da saraka vermiştik, komutanlarını aradık. Kızım üstelik haddinden fazla heveslendi cet gidelim diyerek. Ben da burada Batman’de eksantrik çevirgeç bulamayınca internetten araştırdım. İnternetten bilindik köklü firmaya başvurdum. Tığ çakmasına denk gelmişiz. İsim benzeri, amblem benzeri, fotoğraflar bire bir, takkadak telefon numaraları ayrımlı. Biz dahi bunlarla irtibata geçtik. 760 teklik iki günce kiralama ücreti istediler, gönderdik. Dediler, ‘Efendim, aracımızın 2 bin liralık da depozitosu çıkıyor, bunu üstelik gönderirseniz açar kapınıza teyit edilecek.’ Bitmiş dedik, bu 2 bin lirayı dahi gönderdik. Ondan sonraları telefonlarımıza karşılık verilmedi” dedi.

Daha sonra da eksantrik aynı kurgu icat etmek zorunda kaldıklarını aktaran Bati, “Bu kat bile cebimizde mal kalmadığı üzere, elimizdeki avucumuzdaki gittiği için tıpkı şey yapamadık. Dolandırıldığım en üst 2 bin lirayı gönderdim. Dekontunu paylaştıktan bilahare ‘kontrol ediyorum, beklemede bastırık dediler.’ Ama ondan sonradan yanıt gelmedi. Plan yazdım, mesajlarım engellendi. Telefonlarıma cevap verilmedi. Elhak ondan sonradan bankayı aradık. Ama servet iadeli edilir mi edilmez mi orasını bilmiyoruz. O anda çokça dağ oldum. Böyle bire bir şeye zahir düştüm, ağladım. Hangi yapacağız hangi edeceğiz bilmiyorum” şeklinde konuştu. – BATMAN

Share: