Ilbay Yiğitbaşı: “Muhtarlar vatandaşlara uzanan yer mail elimiz”

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, vatandaşlara bakım noktasında muhtarlara kocaman görevler düştüğünü tabir ederek, “Vatandaşlarımızın yaşayış ve atılganlık içinde yer ufak ayrımsız kalın yaşamadan hayatlarına devam edebilmeleri üzere devletimizin imkanları çerçevesinde elimizden geleni yapmaya hız edeceğiz” dedi.

Sorunların bildirme organ indirilmesi, taleplerin çabuk ve hareketli bir şekilde çözüme kavuşturulması için sık sık muhtarlarla tıpkısı araya mevrut Vali Yiğitbaşı, bu çerçevede merkeze sınırlı köy ve mahalle muhtarlarıyla buluştu.

Toplantıda muhtarlar tek yegâne bayram alarak yetişek, afiyet, su, el, ekincilik arazilerinde yaşanan teessürat kabil dokuz canlı çok konuda taleplerini Ilbay Yiğitbaşı’na iletti. Muhtarları dinleyen, taleplerine analizör üreten Vali Yiğitbaşı, mukteza gördüğü konularda ilgilendiren kurumlara talimatlar verdi.

“Sizler vatandaşlara uzanan arz mail elimizsiniz” diyen Ilbay Yiğitbaşı, “Vatandaşlarımızın erinç ve atılganlık ortamında sunu ufak aynı sorumluluk yaşamadan hayatlarına devam edebilmeleri üzere devletimizin imkanları çerçevesinde elimizden geleni yapmaya himmet edeceğiz” dedi. – AFYONKARAHİSAR

Share: