Afyonkarahisar’da ayrımsız acayip hırsızlık olayı

Afyonkarahisar’üstelik ayrımsız telefoncuya fatura ödemeye mevrut zat, 1’er TL’lik döküntü paralarla yaptığı ödemenin arkası sıra enteresan tıpkı şekilde cemi bilgilerini ve telefon numarasını bile verip el çabukluğu yöntemiyle telefon çalarak kayıplara karıştı. Santral, aradığı hırsızın meşgule attığını söyledi.

Afyonkarahisar’dahi aynı abus arakçılık olayı meydana geldi. Geçtiğimiz günlerde aynı dönerciden 1 koli katık araklayıcı eşkıya, benzeri şekilde tıpkısı telefoncudan birlikte 4 bin teklik değerinde bir telefon çaldı. Asayiş kameralarına yakalanan hırsız, ilk namına telefoncuya ifa tahsis etmek için geldiğini belirterek beğenilmeyen 1’er TL’lik nukut ile 160 lira ifa yaptı. Telefoncunun paraları saydığı esnada aygıt benzemek istediğini söyleyerek 2 telefonu inceleyici hırsız, hisse senedi yerinin bambaşka müşterilerle dolmasıyla birlikte ahali çabukluğu yöntemiyle telefonun birini cebine atıp kayıplara karıştı. Ödemeyi kardeşinin ismini vererek fail ve telefon numarasını bile bırakan hırsızı güvenlik kameralarından tayin eden hisse senedi yeri sahibi, deminden telefonla aradığı hırsızın telefonlarını açmadığını söyledi.

Telefoncuyu sıkıntılı ile oyaladı

Hırsızlık olayını anlatan iş yerini sorumlusu Anıl Kurugül, “Veriş haset saat 13.00 sıralarında müşteriye maşa gösteriyorduk, o tam içerisi bir anda doluştu. Alıcı oturdu, baktı cihaza, inceledi. Daha bilahare kasaya geçtiğimde almaç masadan kalkarak asıllar asıllar telefonu cebine atıyor ve bilahare yürüyüp gidiyor. Sonraları ayırt ettik olayı, süratle dışarı çıktık amma yetişemedik. Müşteriye 2 aygıt göstermiştik, ayrıksı cihazın olmadığını görünce fark ettik. Telefonu araklayıcı nüfus evvel kendisine ödeme yapmaya gelmişti. Ödemesini de acayip aynı şekilde yaptı. 1 TL’lik toplanmış 160 TL ödeme yaptı. Ego o sırada bu çirkin paraları sayarken telefon göstermemizi istedi. Elan sonra telefonu beğenip beğenmediğini sordum, ‘Düşünüyorum, az buçuk daha düşüneyim’ dedi. Sonraları içeriye 4 yabanlık canlı benzeri kadro geldiği ant o sırada birden telefonu alıp çıkma. Amma tıpkısı de torluk yaptı. Bizim sistemimizde ki ifa yaparsa beniâdem, ana âdem evladı ve orostopolluk yerine gözükür. Hem hırsızlık yaptı hem üstelik bilgilerini bıraktı. Demincek arıyoruz, açmıyor telefonu; meşgule atıp duruyor daima” diyerek konuştu. – AFYONKARAHİSAR

Share: