GELİNLİĞİYLE SINAVA GİRDİ

KARABÜK’te düğün tarihi ile KPSS Öğretmenlik Kayran Bilgisi Testi bir güne denk mevrut Kübra Karataş (25), gelinliği ile sınava girdi. Kübra Karataş sınavın ardından eş arabasına binerek dernek salonuna gitti.

Karabük’te Kübra Karataş, KPSS Muallimlik Düzlük Bilgisi Testi ile düğünü bir güne denk gelmesi konusunda gelinliği ile sınava girdi. Gelin arabasının önüne ‘Sınav Gelini’ yazan güveyi Uca Esenleme, düğünden önceki eşini gelinliği ile birlikte sınava getirdi. Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde ilkokul aritmetik öğretmenliği için sınava gelinliği ile mevrut Kübra Karataş’ı sınava mevrut değişik adaylar kutlama ederek başarılar diledi. Ulvi Esenleme ise heyecanla kapıda gelini bekledi. Eloğlu ve eş sınavın ardından halk ele tutuşup düğün üzere salonun yolunu tuttu.

Sınavın güzelce geçtiğini söyleyen Kübra Karataş, ‘Sınav sırasında bitecek, çıktı düğüne gideceğim diye düşüncelerim oluştu. Ayrıca aynı aleniyet çıkmayı üstelik düşündüm. Ama güzeldi, heyecanlıydı. Sınavım adamakıllı geçti. Sınıftakilerde biran şaşırdılar. Bizim düğün tarihimiz henüz önceden alınmıştı. Ancak imtihan ertelendiği için bugün böyle tıpkı rast oldu. Bizde bunu iyicene bire bir anıya kuşatmak istedik. Sınava bürümek istedim, gelinlik maksat getirir umarım.’ dedi.

Share: