Envestisman Bindi Ofisleri Yorum Toplantısı Kırklareli’nde yapıldı

Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı Kalkınma Ajansları Umumi Müdürlüğü eliyle, Yatırım Destek Ofisleri Yorum Toplantısı Kırklareli’nde gerçekleştirildi.

Trakya Kalkınma Ajansı familya sahipliğinde Demirköy ilçesine sınırlı İğneada beldesinde tıpkısı otelde yapılan toplantıya, Kırklareli Valisi Birol Ekici, Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, Trakya Kakınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Delicesine, Demirköy Kaymakamı Yaşar Balkır, Kalkınma Ajansları Umum Müdür Yardımcısı Ahmet Şimşek, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uzmanları ve kalkınma ajanslarının 81 ildeki envestisman destek ofisleri koordinatörleri katıldı.

Vali Ekici, kalkınma ajanslarının şehirlere değer kattığını söyledi.

Artık ülkelerin ve şehirlerin zenginliğinin nitelikli herif unsuruyla ölçüldüğünü ifade eden Ekici, kayırıcı kalitesi ile şehirlerin sanayisinin, nutuk ve literatür kültürünün de geliştiğini kaydetti.

Kalkınma Ajansları Umumi Müdürü Barış Yeniçeri ise Yatırım Bindi Ofislerinin bulundukları illeri sunu ongun tanıyan birimler olması gerektiğini belirtti.

Yatırım Bindi Ofisi koordinatörlerinin etkili ve alana hakim olmaları gerektiğini vurgulayan Yeniçeri, “Valiliklerimiz kabil yapı tıpkısı kurumun tutum kurmaylarısınız sizler. Az Çok kalburüstü işlemler ortaya koyan, girişimlerde bulunan Envestisman Destek Ofislerimiz ve genel sekreterlerimiz var. Bu arkadaşlar geleceğe olan inancımızı arttırıyor.” diye konuştu.

Trakya Kalkınma Ajansı Umumi Sekreteri Mahmut Şahin bile kalkınma ajansları bünyesinde görev özne Envestisman Bindi Ofislerinin önemi ve görev yaptıkları illere katkıları üzerine hikmet verdi.

Konuşmaların ardından Balkır toplantı içeriği ve umumi beklentiler üstüne yemek yaptı.

Ardından Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı Uzmanı Ahmet Tamer, Bakanlıkça parçalanmamış ajanslarda uygulanacak aut ticaret eğitimi konsepti üzerine bilgi verdi.

Share: