El Kilit Operasyonu’nda yaralanan Piyade Uzatmalı Çavuş Cemil Kısık, 17 bölüm sonraları martir oldu

Isparta merkeze kapalı Büyükgökçeli köyü nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Cemil Ağırbaşlı, görevli olduğu El Kilit Operasyonu’nda 4 Ekim’de yaralandı. Ankara’da Afiyet Bilimleri Üniversitesi Gülhane Yetişek ve Araştırı Hastanesi’ne sevk edilen Alçak, zaman sabahın er saatlerinde martir oldu.

ACI BILGI AİLESİNE VERİLDİ

Tedavi sürecinde hastanede oğullarını bekleyen ata Yüksek Gösterişli, asıl Mürşide Yavaş ile kardeşleri Burak ve Sağ Sakil’a incitici vukuf verildi. Şehidin cenazesi, Isparta’ya getirilerek törenle sonuç yolculuğuna uğurlanacak.

BELEDİYE BAŞKANINDAN TAZİYE MESAJI

Isparta Şehremini Şükrü Başdeğirmen, Pençe Kilit Operasyonu’nda yaralandıktan sonradan tedaviye alındığı hastanede martir olan Piyade Uzatmalı Çavuş Cemil Çetin üzere taziye mesajı yayımladı. Başdeğirmen, “Emek arkadaşımız Ulu Kısık’ın oğlu Piyade Uzatmalı Çavuş Cemil Dokunaklı’ın şehadetini koyu tıpkısı sıkıntı içerisinde öğrendim. Bizleri koyu tıpkı ateş ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden muazzez şehidimize Allah’tan rahmet, koygun ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile majör milletimize başsağlığı ve çıdam dilerim” dedi.

Share: