Fatih Erbakan: Sayın Erdoğan, Bizde Raflar Komple Amma Cüzdanlar Abes, Cüzdanlar

Yeniden Bol Bolamat Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “ESIR ve Avrupa’üstelik raflar boş. Tığ da raflar yoğun” sözlerine karşılık verdi. Erbakan, “Sayın Erdoğan, bizde raflar mahmul amma cüzdanlar abes, cüzdanlar. Çekicilik gücü olmadıktan sonraları raflar dolu olsa hangi olacak? Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Vatandaş, ‘Peynir alamıyorum’ diye önümüzü kesiyor” dedi.

Fatih Erbakan, cemaziyelevvel partisinin Kütahya ve Yalova el kongrelerinde konuştu. Yeniden Bolluk Partisi’nden zaman yapılan açıklamaya göre Erbakan, DOĞRU Tümen iktidarının tutum politikasını eleştirdi ve şunları söyledi.

“ARTIK YURTTAŞ İÇİN PEYNİR, BENZIN, YEMIŞ SEBZE ÖTEDE OLDU”

“Sayın Erdoğan, bizde raflar mahmul ama cüzdanlar yersiz, cüzdanlar. Çekicilik gücü olmadıktan sonra raflar meşgul olsa ne olacak? Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Yurttaş, şişman şehirlerin ortasında; Kayseri’de, Gaziantep’te ‘Peynir alamıyorum’ diye niteleyerek önümüzü kesiyor. Bire Bir eksantrik yurttaş ise ‘Çocuğum kuruyemiş istedi alamıyorum. Hitit zaten unuttuk. Daha Çok tavuk bile sivri hale geldi’ diyor. Artık vatandaş üzere peynir, benzen, semere göveri begayet oldu. Vatandaş; domatesi, biberi alırken de hesap yapıyor. Raflar dolu olsa ne olacak? İktidarın beslediği repo, ilkokul pare ayrıcalıklı holding, savurganlık ve sonuç kendisine Düzey Korumalı Tevdiat canavarları yüzünden milletin düştüğü format bu. Yıllık 550 milyar teklik bu canavarlara gidiyor. Haliyle emekliye, esnafa, köylüye, memura, EYT’liye, atanamayan öğretmene mülk kalmıyor.

“GELİN, BU YIL 25. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADIĞIMIZ D-8’İ İHYA EDELİM”

Sayın Erdoğan, kurtuluşu tekrar kusurlu yerde arıyor. 20 yıllık iktidarları süresince, Türkiye’nin Avrupa Birliği kapısında tek son alamadan bekletilmesinden herhalde ibret alınmamış olacak kim hala çözüm ahali kapılarında aranıyor. Türkiye, tıpkı yanlıştan bambaşka bir yanlışa düşmek mecburiyetinde mi? Tığ ne diyoruz? Kadın, bu yıl 25. yapi yıl dönümünü kutladığımız D-8’i ihya edelim. D-8, merhum Erbakan Hoca’mız eliyle kullanılmamış benzeri dünyanın, adaletli benzeri dünyanın kurulması için atılan somut ve resmi bir adımdı. Dünyanın müdellel yer yağı rezervlerinin yüzdelik 12’sine, doğal gaz rezervlerinin yüzde 22’sine topluluk, dünya bahir ticaretinin 2/3’ünün gerçekleştiği deniz ve boğazların kontrolü elinde olan sekiz ülkenin meydana getirdiği D-8 topluluğunun potansiyeli hükümet aracılığıyla maalesef yeterince değerlendirilemedi. Eğer kâin nüfuz vasıtasıyla D-8’e gereken ehemmiyet verilmiş olsaydı, zaman ne Türkiye hangi bile İslam alemi bu halde olurdu. Eğer bu gizil değerlendirilseydi Türkiye, bugün swap anlaşmalarının ve yıllık yüzdelik 8,65 dolar faiziyle alınacak dış borçların ve kredilerin peşinde yana yakıla koşmazdı. ABD Başkanı Biden ile 20 dakikalık ayrımsız birlikte ziyaret üzere kapılarda beklemezdik.

“AMERİKA ETRAFIMIZI ADETA BİR ÇEMBER GİBİ KUŞATIYOR”

Geçtiğimiz günlerde, güya müttefikimiz KÖLE’nin Güney Kıbrıs Küçük Asya Yönetimi’ne yönelik silah ambargosunu kaldırmasına anif aksülamel göstermiş, Amerika’nın bu hamlesine denk iktidara çağrıda bulunarak ‘Sen birlikte git Amerika’nın Adana’daki İncirlik Üssü’nü kapat’ demiştik. BENDE, Cenup Kıbrıs’a ambargoyu kaldırdı, sonrasında ortak uğraş tatbikatlarına başladı. Bu neyin hazırlığı? Dedeağaç’ta, burnumuzun dibinde adeta aynı kalabalık konuşlandıran ABD, Yunanistan’ın şimal ucundan güneyine kadar birçok parça nesep konuşlandıran MEMLUK, deminden birlikte Yunanistan ve Güney Kıbrıs Küçük Asya Yönetimi’hangi ilişik özel kuvvetlerle cidal senaryoları üstüne eğitim tatbikatları gerçekleştirmeye başladı. Amerika, etrafımızı adeta bir çember gibi kuşatıyor. Bire Bir taraftan üstelik Suriye’de besleyip büyüttüğü yıldırı örgütü PKK/PYD’ye birlikte taziye ziyaretlerinde bulunup öldürülen teröristlere ‘şehit’ diyor. Sayın BENDE Başkanı Biden hem kabahatli hem kıpırdak; Amerika’daki BM Umumi Kurulu’na revan Sayın Erdoğan ile ülfet tenezzülünde bulunmuyor. Kamu bunlara bedel erk ne yapıyor? Sonsuz sıkı kınıyor. Onu ego de yapıyorum doğrusu. Kınamakla peki mu? Hükümet kendisine, iktidar yerine sizin hamle atmanız geçişsiz, girişim. Ne aşama atacak? Sen birlikte git, Amerika’nın Adana’daki İncirlik Üssü’nü kapat. İsrail’i İran’a cebin destek olmak için kurulmuş Malatya Kürecik Sevkitabii Üssü’nü kapat.”

Share: