Ebeveynler okulların açılmasından keder ediyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Şişkinlik mecmu dünyayı etkisi altında almış durumda. Ilkin KUL gelmek için birçok ülkede dirim maliyetlerinin yükselmesi sözleşme derdini birlikte birlikte getiriyor. Ebeveynler amacıyla önemli masraf kalemlerinden biri olan meslek sezonu ise bağışlamak amacıyla.

Enflasyon, bu sene okula bölüm sezonunda nazik aynı bulut kaynağı kendisine öne çıkıyor. Perakendeciler ise satışlardan edim vermeden değeri öne çıkaran mesajlar bulmaya çalışıyor. Perakendecilerin bu mesajları bulmakta ne büyüklüğünde kalburüstü olabileceğine müteveccih sinyaller ise beribenzer muğlak.

2022 yılı başına göre yüzde 24 artış

Forbes’fecir Walter Loeb’mağara haberine bakarak, 2022 yılının başlangıcı, okula devir sezonu amacıyla henüz olumlu tıpkısı görünüme sahipti fakat gıda, çul ve ulaşım başta tutmak için birçok alanda fiyatlarda yaşanan artışın beraberinde durgunluk korkularının da eklenmesiyle ebeveynler kendilerini az çok baskı tıpkı durumun zarfında buldu.

Deloitte‘un 2022 okula periyot anketine göre, okulla ilişkin harcamalar, pandemi öncesi yıla yani 2019’a göre yüzdelik 24 oranında arttı. Bunun, hep meslek harcamalarını 34,4 milyar dolara çıkarması bekleniyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak, şişkinlik, bu sene okula dolaşma alışverişlerini her yönden etkiledi ve bundan sonraki süreçte birlikte etkileyecek. Gene bile ebeveynler rastgele şartta çocukları amacıyla zaruri alışverişleri yazmak yerinde kalıyor. Çoğu perakendecinin stratejisi birlikte, enflasyonun tüketicilerin ekol malzemelerine ve kıyafetlerine yatırım yapma yeteneği üzerindeki etkisini yansıtıyor kabilinden görünüyor.

İşte kâh gerçekler…

 – Ebeveynler, gelişigüzel K-12 (önceki ve orta tahsil) öğrencisi amacıyla sabık yıl harcadıkları 612 dolar adına, bu sene yüzdelik 8 artışla 661 dolar ödeyecek.  – Deloitte’un raporuna bakarak, tüketicilerin yüzdelik 33‘ü sekmen gelirlerinin güzeşte yıldan bu yana kötüleştiğini bildiriyor.  – Ebeveynlerin yüzde 50‘si fiyaka yapmayı planlıyor. NerdWallet araştırmasına göre bu şevket güzeşte yıla kıyasla yüzde 93 seviyesinde düşüş gösteriyor.  – Deloitte’a göre tüketicilerin yüzdelik 77‘si fiyatlar çok yüksek olduğunda veya ürün stokta kalmadığında tercih ettiği markayı değiştiriyor.  – Tüketiciler dolgunca fırsatların peşinde koşuyor ve bunun üzere elan erken alışveriş yapıyor; K-12 öğrencilerinin harcamalarının yüzde 53‘ünün halihazırda gerçekleşmiş olması bekleniyor.  – Elektronik cihazların fiyatları hasis düştü. Forrester’dan Sucharita Kodali, “Deflasyonun olduğu birkaç kategoriden biri” diyor.  – Gayrimuntazam yönetimi şirketi Aptos Direktörü Dave Bruno’ya göre, enflasyon, okula devir alışverişlerini neredeyse temas yönden etkiliyor.

Bu gerçekler ışığında, çocuklu aileler üzere okula bölüm dönemlerinin karı hayatında ne kadar mehabetli tıpkısı yere eş olduğu ayn önünde bulundurulursa, ebeveynlerin okula dönüş sürecinden sebep bu kadar etkilendikleri elan ongun anlaşılacaktır.

Share: