Çalgı Aleti festivalinde tayf çöktü: Geberik ve yaralılar var

Medusa Festivali’nde elem rüzgar ve sıkıntı, altyapıyı birlikte etkiledi. Valencia’nın güneyindeki şarki yaka kasabası Cullera’da şeş periyot boyunca düzenlenen elektronik enstrüman festivalinde, üzücü rüzgar yüzünden anne sahnenin çöktüğü bildirildi. Olayın ardından bildirme birkaç benzeri kişinin öldüğü, onlarca kişininse yaralandığı açıklandı.

Fransız DJ David Guetta’nın Cumartesi haset çalacağı festivalde yaşanan mutsuz olayın arkası sıra yaralıların hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Polis, yaralılardan üçünün durumunun yoğun olduğunu,  40 kişinin ise beribenzer yaralar aldığını kaydetti.

FESTİVALE RÜZGAR ARASI

Organizatörler, festivalin Facebook sayfasından, “Bu sabah olanlardan periferi çokça üzgünüz” açıklamasını yaptı. ‘Yabansı’ gelgel koşullarının bu duruma kat açtığı belirtildi.

Organizatörler, “Sabah saat dört civarında umulmayan ve şiddetli rüzgarlar festivalin mukannen alanlarında ciddi tağyir yarattı. Tığ bile katılımcıların, işçilerin ve sanatçıların güvenliğini güvence altına almak üzere dinleti alanının derhal boşaltılmasına değişmeyen verdik” ifadelerini kullandı.

‘DAHA ÖNCEKI HAKEZA BİR ÖZDEK YAŞAMADIM’

Bir Nice adlı ismi ağırlaması muhtemel festivalin güvenlik sebebiyle şu an üzere askıya alındığı dile getirildi.

Sözcü’da kayran düzlük habere göre görüngü meydana geldiği tam sahnede olan DJ Miguel Serna, içtimai medyadan, “Kötümser bire bir kaç dakikaydı, elan evvel hiç böyle aynı şey yaşamadım” açıklamasını yaptı.

Kardeşiyle alay malay festivalde olan katılımcılardan Jesus Carretero, İspanyol televizyonu TVE’ye, “Sahneden 30 metre uzakta olduğumuz için şoktayız. Bu ego olabilirdim, herhangi biri olabilirdi” diye niteleyerek konuştu.

Zeytinli Rock Festivali’hangi haram

‘Büyük panik’ kullanılmamış müstevli festivalden münteşir

Drift festivalinde üst üste kazalar

Feci fenomen sonrası Travis Scott Coachella Festivali’nden çıkarıldı

Share: