Denizlispor ekibini taşıyan minibüs direğe çarptı, 12 yaşama yaralandı

Afyonkarahisar’dahi, Denizlisporlu futbolcu ve kulüp çalışanlarını haiz minibüsün aydınlatma direğine çarpması sonucu 12 sevimli yaralandı.

Spor Kaba But 1. Lig’üstelik geçkin yapılan Boluspor-Altaş Denizlispor karşılaşmasının arkası sıra Bolu’dan Denizli’ye akıntı fail 4 futbolcu ile 8 kulüp çalışanının bulunduğu 20 AAG 263 plakalı minibüs, Afyonkarahisar’ın Evciler ilçesine merbut Gökçek köyü mevkisinde ışıklandırma direğine çarptı.

Kazada, sürücü İsmail Gürbunar (58), kulüp çalışanları Recep Avcı, Yusuf Mercan, Değer Kılınç, Heyecan Karakaya, Altay Varol, Mustafa Saika ve Sinan Kodal ile futbolcular Ahmet Tekin, Samet Emre Zaman, Mehmet Muazzez Cesaretsiz ve Oğuzhan Solgun yaralandı.

Dinar Celal Hastanesine kaldırılan yaralılardan İsmail Gürpınar, Haysiyet Kılınç, Recep Orion, Yusuf Mercan, Sinan Kodal, Mustafa Saika ve Oğuzhan Solgun, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Yaralılardan Ahmet Uğurlu, Samet Emre Gün, Mehmet Aziz Tutuk ve pakt iletişim araçları sorumlusu Altay Varol, Denizli’deki hususi bir sayrılarevi, Korkunç Karakaya ise Pamukkale Üniversitesi Hastanesine atıf edildi.

Açıklamalar

Altaş Denizlispor Başkanı Mehmet Kankızıl, kazanın arkası sıra kentteki özel hastanede tedavi altına alınan yaralıları ülfet ederek durumları hakkında bilgelik aldı.

Mehmet Maharetli, gazetecilere yaptığı açıklamada, kalbi kırık olduklarını söyledi.

Ilçe haberini sabah 05.00 gibi aldıklarını belirten Usta, “Kayıtları da inceledim. Dil virajı alamadığı amacıyla kayıyor. Ilçe bu şekilde reşit. Tıpkısı uğraş yok. Denizlispor camiamıza geçmiş olsun. Bando otobüsü değil ama onu strateji fail ikinci aracımız ilçe yaptı.” dedi.

Mehmet Usta, futbolculardan bazılarının, vadi bulunduğu amacıyla minibüsle gitmeyi yeğleme ettiklerini dile getirdi.

Hastanenin Başhekimi Umumi Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Uğurlu de yaralıların afiyet durumunu mebzul olduğunu anlatım etti.

Uğurlu, “Bizi sevindiren buut duygusal kaybının olmaması. Şu zaman hastalarımızın dirimsel tehlikesi bulunmayan.” şeklinde konuştu.

Futbolculardan Ahmet Tekin’in sol leğen kemiğinde kırık bulunduğunu kaydeden Uğurlu, “Diğer arkadaşlarımızda ezilme ve sıyrıklar bulunan. Arz kırıcı Ahmet Tekin’in durumu. Onun dahi tedavisi sürüyor. Daha ameliyata alınmış değil. Gerekirse işler dahi düşünülecek.” şeklinde bilgi verdi.

Kazayı hafif sıyrıkla atlatan ve tedavisine özel hastanede bitmeme edilen futbolculardan Samet Emre Ruz ise kazaya uyurken yakalandığını anlattı.

Zaman, kazaya ilişik şunları söyledi:

“Uyandığımızda çevirici dönmüştü zaten. Arkadaşlarımızı kaldırdık. Özge arkadaşlarımın durumu için bilgim yok ama ferah olacaklarını biliyorum. Çokça tehlikeli tıpkısı kapsam olmadığı söylendi. Uyuduğumuz amacıyla kazayı hatırlayan namevcut.”

Asayiş kamerası kaydı ortaya çıktı

Öte yandan, minibüsün ışıklandırma direğine çarpmadan serian önceki görüntüsünün benzeri aksiyon yerinin düzenlilik kamerasına yansıdığı belirlendi.

Kayıtlarda, tezelden giden minibüsün belli belirsiz virajlı yolda kaydığı görülüyor.

Share: