Denizlispor ekibini haiz minibüs direğe çarptı, 12 can yaralandı

Afyonkarahisar’birlikte, Denizlisporlu topçu ve kulüp çalışanlarını taşıyan minibüsün tavzih direğine çarpması sonucu 12 yaşama yaralandı.

Spor Mabat 1. Lig’bile geri yapılan Boluspor-Altaş Denizlispor karşılaşmasının arkası sıra Bolu’dan Denizli’ye debi eden 4 topçu ile 8 pakt çalışanının bulunduğu 20 AAG 263 plakalı minibüs, Afyonkarahisar’ın Evciler ilçesine sınırlanmış Gökçek köyü mevkisinde tenvirat direğine çarptı.

Kazada, sürücü İsmail Gürbunar (58), pakt çalışanları Recep Avcı, Yusuf Mercan Balığı, Haysiyet Kılınç, Hırslı Karakaya, Altay Varol, Mustafa Sebep ve Sinan Kodal ile futbolcular Ahmet Tekin, Samet Emre Tarih, Mehmet Eren Muhteriz ve Oğuzhan Soluk yaralandı.

Dinar Izzet Hastanesine kaldırılan yaralılardan İsmail Gürpınar, Haysiyet Kılınç, Recep Cebbar, Yusuf Mercan Balığı, Sinan Kodal, Mustafa Saika ve Oğuzhan Soluk, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Yaralılardan Ahmet Uğurlu, Samet Emre Gün, Mehmet Eren Muhteriz ve pakt medya sorumlusu Altay Varol, Denizli’deki hususi tıpkısı hastane, Dinamit Karakaya ise Pamukkale Üniversitesi Hastanesine atıf edildi.

Açıklamalar

Altaş Denizlispor Başkanı Mehmet Mahirane, kazanın arkası sıra kentteki hususi hastanede tedavi altına alınan yaralıları ziyaret ederek durumları hakkında bilgelik aldı.

Mehmet Mahirane, gazetecilere yaptığı açıklamada, ümitsiz olduklarını söyledi.

Ilçe haberini sabahleyin 05.00 gibi aldıklarını tamlayan Kankızıl, “Kayıtları üstelik inceledim. Vesile virajı alamadığı için kayıyor. Ilçe bu şekilde reşit. Bire Bir çarpışma bulunmayan. Denizlispor camiamıza esbak olsun. Mızıka otobüsü değil ama onu takip fail ikinci aracımız kaza yaptı.” dedi.

Mehmet Ateş Parçası, futbolculardan bazılarının, düzlük bulunduğu üzere minibüsle gitmeyi yeğleme ettiklerini dile getirdi.

Hastanenin Başhekimi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Tekin dahi yaralıların afiyet durumunu ferah olduğunu tabir etti.

Tekin, “Bizi sevindiren ebat fert kaybının olmaması. Şu an hastalarımızın dirimsel tehlikesi bulunmayan.” şeklinde konuştu.

Futbolculardan Ahmet Tekin’in sol leğen kemiğinde kırık bulunduğunu kaydeden Uğurlu, “Diğer arkadaşlarımızda ezilme ve sıyrıklar kâin. Yer yavaş Ahmet Uğurlu’in durumu. Onun dahi tedavisi sürüyor. Elan ameliyata alınmış değil. Gerekirse ameliyat birlikte düşünülecek.” şeklinde bilgi verdi.

Kazayı hafif sıyrıkla atlatan ve tedavisine özel hastanede bitmeme edilen futbolculardan Samet Emre Zaman ise kazaya uyurken yakalandığını anlattı.

Güneş, kazaya ilgilendiren şunları söyledi:

“Uyandığımızda araç dönmüştü filhakika. Arkadaşlarımızı kaldırdık. Değişik arkadaşlarımın durumu için bilgim bulunmayan amma mebzul olacaklarını biliyorum. Çok yavaş aynı nitelik olmadığı söylendi. Uyuduğumuz amacıyla kazayı hatırlayan namevcut.”

Düzenlilik kamerası kaydı ortaya çıktı

Öte yandan, minibüsün tenvir direğine çarpmadan alelacele önceki görüntüsünün bire bir aksiyon yerinin düzenlilik kamerasına yansıdığı belirlendi.

Kayıtlarda, bir anda giden minibüsün belli belirsiz virajlı yolda kaydığı görülüyor.

Share: