Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, Kırşehir Valiliğini ziyaretinde konuştu Açıklaması

Düzentileme ve Sosyal Asayiş Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye’nin zaman dünyada hazar kuran tıpkısı devlet konumunda olduğunu söyledi.

Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara’yı müzakere eden Icra Vekili Bilimci, Ahilik Haftası’nda Kırşehir’dahi olmaktan ayrı mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Bakan Âlim, kentin tarihi ve kültürel zenginliğinin Selçuki Devleti’nden bu yana bilindiğini vurgulayarak üretim kültürünün merkezlerinden birinin dahi Kırşehir olduğunu rapor etti.

Türkiye’nin sonuç zamanlarda büyük ongunluk kaydettiğini belirten Âlim, dünyada ne sorun varsa o sorunun çözümünde hezel sahibi olduğunu dile getirdi.

Bir insanlık sorunu haline gelen Ukrayna savaşı vesilesiyle buğday ve tagaddi, tahıl meselesinin ortaya çıktığına belen fail Icra Vekili Âlim, “Hububat sorununu çözen Türkiye oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın inisiyatifi ile dava çözüldü. Avrupa, dünyanın gayrı bölgeleri üzere büyük tehdit olan kıtlık sorunu çözüldü. Düş ederiz erke sorunu, başkaca savaşın çözümü konusunda Türkiye’nin inisiyatifleri akıbet verir. Bu, Türkiye’nin gücünü, tarihsel önemini, konumunu ortaya koymaktadır.” diye niteleyerek konuştu.

Tarihin değişik tıpkısı şekilde bitmeme ettiğini belirten Icra Vekili Bilgin, şunları kaydetti:

“Türkiye bu coğrafyadaki rolünü devam ettirmektedir. Bu, Türkiye’nin bugünü ile olduğu büyüklüğünde yarını ile da ilgili. Türkiye zaman dünyada barış kuran ayrımsız büyüklük konumundadır. Suriye’üstelik barışı biz kurmaya çalışıyoruz. Libya’de, Kafkaslar’üstelik Türkiye kurmaya çalışıyor. Azerbaycan olayı hala aktüel. Türkiye’nin böyle aynı merkezi konumda olması ve tarihsel rolünün bitmeme etmesi bizim açımızdan haddinden fazla balaban.”

Vali Buhara bile Kırşehir’birlikte yapılan çalışmalarla ilişik hikmet verdi.

Bakan Bilim Adamı’e ziyaretinde, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, YANLIŞSIZ Tümen Kırşehir Saylav Mustafa Kendirli, YANLIŞSIZ Parti Ankara Saylav Hacı Turan, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Umumi Müdürü Necmettin Erkan, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal ve ülke protokolü zevcelik etti.Share: