Kırşehir’de Cömertlik Haftası kutlamalarında ahali konseri verildi

Kırşehir’bile, 35. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında umum konseri düzenlendi.

Cacabey Meydanı’nda gerçekleştirilen konserin önce bölümünde yerli sanatçılar Yaşar Apaydın ve Yunus Deveci İç Anadolu Bölgesi ve Kırşehir yöresine ilişik türküleri seslendirdi.

Daha sonra hayal düzlük artist Nazlı Öksüz, Neşet Ertaş’ın “Tortu Çayır”, “Istem Dağı”, “Yalpak İmiş Meğer”, “Zahidem”, “Biber Dolması Acun” üzere yüzü sıcak eserlerinin yanında Aşure Ayı Ertaş, Hacı Taşan ve Çekiç Ali’ye ilgilendiren türküleri okudu.

Bağlama çalarak kişi eserlerini üstelik seslendiren Fakir’e meydanı dolduran şehir sakinleri ve 81 ilden kutlamalar amacıyla mevrut çoluk çocuk alkışlarıyla zevcelik etti.

Konserinin böylelikle sanatkâr Fakir’e bağış ikram fail Kırşehir Tecim İl Müdürü Mahmut Almaşık, yaptığı konuşmada, erte 35. Cömertlik Haftası kutlamalarında final etkinliklerinin düzenleneceğini söyledi.

Cacabey Meydanı’nda ayrımlı etkinliklerin gerçekleştirileceğini vurgulayan Seçenek, “Cumartesi haset bile tıpkı bu akşamki galeyan kabil herkesi meydana bekliyoruz. Jandarmamızın mızıka ve mehter konserleriyle helikopter gösterileri olacak.” dedi.Share: