Benzeri babanın en pres andaç: “Bebeğimin boğazına kurşunlar sıkarak susturdular”

Bir babanın yer edisyon andaç: “Bebeğimin boğazına kurşunlar sıkarak susturdular”

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 33 yıl önce PKK’lı teröristlerce katledilen 28 kişinin acısı tazeliğini korurken, katliama şahit olan Mehmet Salih Aykut ise “Bebeğimi emzikle değil boğazına kurşunlar sıkarak susturup katlettiler” dedi.

24 Kasım 1989 tarihinde yıldırı örgütü PKK, Yüksekova kaymakamlık merkezine tahminî 50 kilometre uzaklıktaki İkiyaka köyünde sivil kırım yaptı. Akşam saatlerinde köye mevrut PKK’lı teröristler, evlerde süt kuzusu, çocuk, karı ve yaşlıların dahi aralarında bulunduğu yazıksız insanları kurşuna dizerek katlederken, evleri bile ateşe verdi. Terör örgütünün temel yüzüne bildirme şiddetli şekilde şahitlik fail İkiyaka köyü sakinleri, katliamın acısını unutamıyor.

33 sene önce gerçekleşen PKK katliamına tanık olan Mehmet Salih Aykut, “Benim bebeğimin sesini büzdürmek için biberon adına ağzına tüfekle kurşunlar sıkıp vahşiyane öldürdüler. Ego yaşadıkça bu gözlerde gözyaşı dinmeyecek, çünkü o caniler bebeğimin ağzına kurşunlar boşaltarak katlettiler” dedi.

33 yıldır gözlerinden gözyaşı dinmediğini belirten Mehmet Salih Aykut, “Onlar vahşice kırım yaparak, kardeşimin 5 çocuğunu, annemi, 3 çocuğumu ve eşimi öldürdüler. Benim kızım elan 1 yaşındaydı. Tek biperva bebeğimi durdurmak için biberon adına ağzına kurşunlar boşaltarak katlettiler. Bu acıya ne kalpgâh dayanır. Ben 33 yıldır ağlıyorum, gözlerimden yaş on paralık dinmedi. Tertemiz ayrımsız bebeği öldürdüler. Cenabıhak akseptans kıymetiharbiye mi? Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın tamamı, tüfeği onların başlarında noksan olmayacaktır inşallah. Zira Erdoğan bizi bu terörden kurtardı. Allah devletimizden razı olsun, tığ ölene büyüklüğünde devletimizin yanındayız. Zira devletimiz bizi bu beladan kurtardı. Allah razı olsun devletimizden. Bebeğimin kanını yerde bırakmadılar. Şu an İkiyaka köyünün dağlarında majör bayrağımız dalgalanıyor” şeklinde konuştu.

Share: