Tıpkısı babanın arz edisyon hatıra: “Bebeğimin boğazına kurşunlar sıkarak susturdular”

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 33 sene ilk PKK’lı teröristlerce katledilen 28 kişinin acısı tazeliğini korurken, katliama tanık olan Mehmet Salih Aykut,”Bebeğimi emzikle değil boğazına kurşunlar sıkarak susturup katlettiler” dedi.

24 Teşrinisani 1989 tarihinde yıldırı örgütü PKK, Yüksekova kaymakamlık merkezine tahminî 50 kilometre uzaklıktaki İkiyaka köyünde sivil kırım yaptı. Akşam Ezanı saatlerinde köye gelen PKK’lı teröristler, evlerde süt kuzusu, bala, karı ve yaşlıların üstelik aralarında bulunduğu bigünah insanları kurşuna dizerek katlederken, evleri birlikte ateşe verdi. Terör örgütünün töz yüzüne sunu elem şekilde tanıklık eden İkiyaka köyü sakinleri, katliamın acısını unutamıyor.

33 sene önce gerçekleşen PKK katliamına şahit olan Mehmet Salih Aykut, “Benim bebeğimin sesini büzmek için biberon hesabına ağzına tüfekle kurşunlar sıkıp vahşice öldürdüler. Ben yaşadıkça bu gözlerde gözyaşı dinmeyecek, çünkü o caniler bebeğimin ağzına kurşunlar boşaltarak katlettiler” dedi.

33 yıldır gözlerinden gözyaşı dinmediğini söyleyen Mehmet Salih Aykut, “Onlar vahşice kırım yaparak, kardeşimin 5 çocuğunu, annemi, 3 çocuğumu ve eşimi öldürdüler. Benim kızım daha 1 yaşındaydı. Tek biperva bebeğimi yırtmak için biberon adına ağzına kurşunlar boşaltarak katlettiler. Bu acıya ne kalpgâh dayanır. Ben 33 yıldır ağlıyorum, gözlerimden yaş on paralık dinmedi. Arı tıpkı bebeği öldürdüler. Cenabıhak akseptans ayar mi? Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın tamamı, tüfeği onların başlarında kalık olmayacaktır inşallah. Zira Erdoğan bizi bu terörden kurtardı. Tanrı devletimizden razı olsun, biz ölene kadar devletimizin yanındayız. Zira devletimiz bizi bu beladan kurtardı. Tanrı razı olsun devletimizden. Bebeğimin kanını yerde bırakmadılar. Şu an İkiyaka köyünün dağlarında mehabetli bayrağımız dalgalanıyor” şeklinde konuştu. – HAKKARİ

Share: