Erkan Petekkaya’nın Hem Yapımcısı Hem Afi Arkadaşı Oldu

Daha önce tekstilden, inşaata, turizmden ticarete tıpkısı çokça alanda kudretli çalışmalara imza atan hisse senedi insanı Oktay Öndeş, “Dedemin Gözyaşları” filmiyle beyaz perdeye dinç bir antre yaptı.

Başrollerinde dirayetli aktör Halil Ergün’le Erkan Petekkaya’nın kayran aldığı, kadrosunda Toygar Tanülkü, Cem Tığ, Aliye Uzunatağan ve Ulu İpin üzere isimlerin üstelik meydan aldığı “Dedemin Gözyaşları” filmine fiyaka de alan Oktay Öndeş, “Sinemaya olan sevdam beni yapımcılığa götürdü. Beyaz Perde sektöründe şişman prodüksiyonların ortaya çıkması amacıyla bu işe mal yatıracak yapımcılara ihtiyaç olduğunu düşündüğüm üzere beyaz perde sektörüne girdim. İlk filmimizde nazik ustaların yapımcısı tevessül etmek üstelik bana gelgel verdi, onlarla alay malay tıpkısı sette aktör adına vadi kabul etmek birlikte ayrı aynı heyecandı” dedi.

Oktay Öndeş, yönetmenliğini İhsan Taş’ın üstlendiği “Dedemin İnsanları” filminin sinematografik olarak balaban tıpkı imal olduğunun da altını çizerek, “Kolay bir komedi filmi birlikte yapabilirdik amma riziko aldık. Hakeza keder hikayelerin sinemaya aktarılması gerekiyor. Bundan sonraki yapımlarda dahi ayrımsız çizgimiz bitmeme edecek” dedi.

Share: