Batman’da çekicilik koşullarına akla yatkın durak yapılıyor

Batman Belediyesi, bölgenin çekicilik koşullarına akıllıca olarak tasarlanan gündeş yıpranmamış durakları vatandaşların hizmetine sundu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, nahiye hava şartları ayn uğrunda bulundurularak hazırlanan ince ömürlü Ultraviyole Solit çatılar yardımıyla durakta bekleyen vatandaşlar, ısıdan daha beş altı miktarda etkilenecek.

Belediye İşletme ve İştirakler Müdürlüğü, kent genelinde yaptığı AR-GE çalışmalarıyla alay malay 75 kullanılmamış durağın yanında sair tam durakların de bakımını yapıyor. Batman Belediyesi, başta imara açılan yeni dirim alanları tevessül etmek amacıyla gerekseme mahsus parçalanmamış noktalara sınırlı tip durak montajı yapacak.

22 otobüs hattında 79 otobüs ile toplu nakil hizmeti veren Batman Belediyesi, ince ömürlü ve dayanıklı olan reklam panellerini da Batmanlıların hizmetine sunuyor.

Batman Belediyesi, otobüs duraklarının; buğulu, engelli, iki canlı yahut çocuklu ailelerin dahi rahatlıkla oturup dinlenebileceği alanlar olması dolayısıyla çalışmalarına ivinti verdi. – BATMAN

Share: