MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Acı Pelin Yılık: “2023 Türk milletinin ve Türkiye’nin galibiyet yılı olacaktır”

Çankırı’da mütekellim MHP Umumi Komutan Yardımcısı Pelin Yılık, “2023 Türk milletinin ve Türkiye’nin galebe yılı olacaktır. Buna olan inancımız tamamdır. Topluluk İttifakı milletimizin ruhu kökünden zade, ati ve istiklal hedefleri ile devleşmiş, Türkiye’nin güvencesi milli bekamızın teminatıdır” dedi.

Çankırı’da düzenlenen Arsıulusal Çankırı Sodyum Klorür Festivali, İçişleri Icra Vekili Yardımcısı İsmail Çataklı, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, MHP Umumi Başkan Yardımcıları Pelin Otu Yılık ve Sadir Durmaz, DOĞRU Fırka Kadro Başbuğ Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Fırka Çankırı Saylav Sağ Civitcioğlu’nun katıldığı törenle başladı. MHP Umumi Komutan Yardımcıları Pelin Yılık ve Sadir Durmaz, gündeme ait açıklamalarda bulundu.

“2023 Türk milletinin ve Türkiye’nin zafer yılı olacaktır”

Festivalin açılışında konuşan MHP Umumi Komutan Yardımcısı Pelin Yılık, “Topluluk ittifakı Türkiye’nin özgüveni, anne damarıdır. Halk İttifakı, geçmişi ile ati arasındaki köprüdür, Türkiye sevdasının siyasi tıpkı hüviyete bürünerek kökleşmesidir. 2023 yılında Cumhuriyetimizin hem 100. sene dönümünü kutlayacak hem da Cumhuriyetin güvencesi olan Topluluk İttifakı’nın mefret başarısı Allah’ın izniyle yaşanacaktır. 2023 vizyonu rehberliğinde Ulusçu Debi Partisi namına Anadolu’yu karış karış gezmekteyiz, gönüllere misafir olmaktayız. Muazzez milletimizle buluşmaya konuşmaya, dertleşmeye nazik bire bir istek ve heyecanla bitmeme ediyoruz. Gönüller kazanıyoruz. Mücadelemizi sabırla, sağduyuyla ve kararlılıkla sürdürüyoruz. İl ülke Anadolu’yu gezmekte, adım adım 2023 hedefimize büyük tıpkısı kararlılıkla yürümekteyiz. 2023 Türk milletinin ve Türkiye’nin galibiyet yılı olacaktır. Buna olan inancımız tamamdır. Halk İttifakı milletimizin ruhu kökünden zade, doğacak ve bağımsızlık hedefleri ile devleşmiş, Türkiye’nin güvencesi milli bekamızın teminatıdır. Halk İttifakı mizahıyla atinin buluşması, Türkiye Cumhuriyeti erdemli hedeflere taşıyacak arı sili benzeri birlikteliktir” dedi.

“Malazgirt Zaferinden aldığımız ilhamla 2071 hedeflerine yürüyoruz”

Daha sonra mütekellim MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Sadir Durmaz ise, “Milli kimliklerin inşasında tarihi kafa haddinden fazla önemlidir. En özellikle tarihimizle bugünü buluşturmak, yarını kurmak açısından önemlidir. Biz birlikte tarihimizin omuzlarımıza yüklediği sorumlulukla 1923’te Türkiye Cumhuriyetini kuran iradeyle 2023’e giriyoruz, 1453’te Konstantinapolü, İstanbul özne şuurla 2053’e, 1071 Malazgirt Zaferinden aldığımız ilhamla 2071 hedeflerine yürüyoruz. Bizler, basamak bastığı rastgele coğrafyada, fethettiği herhangi bir yerde, geçmiş adaleti yapı fail ve bugün üstelik sancağının gölgesi gözlenen benzeri ecdadın evlatlarıyız. ‘İnsanı yaşat kim şevket yaşasın’ düsturuyla, insanının refahı ve huzuru üzere çalışan, zaman de gıptayla bakılan nice kitap inşa eden bir medeniyetin mensuplarıyız.

Hanlar, hamamlar, kervansaraylar, imarethaneler işleyen, yüzyılların yıkamadığı köprüler mensur fail ama gönül köprüsünü birlikte on paralık unutmayan anlayışın temsilcileriyiz. Biz Milliyetçi Hareket Partisi namına, siyasetimizi tarihi yeti üzerine mensur ediyoruz. Bu anlamda sorumluluğumuz yemeden içmeden bugüne değil, önceki ve geleceği alay malay düşünerek ele alıyoruz” diyerek konuştu. – ÇANKIRI

Share: