Aydemir: ‘Yatırımların sahibi cumhurbaşkanımızdır’

SELIM Öğür Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, DOĞRU Tümen iktidarları döneminde gerçekleştirilen yatırımlarla Erzurum’un çehresinin değiştiğini söyledi. Saylav Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Erzurum ve ilçelerine yapılan envestisman ve hizmetleri anlattı.

Erzurum’un lüzumlu tarihi, gerek konumu itibarıyla hususi benzeri diyar olduğu, Küçük Asya Coğrafyasına ilham veren cemi destansı başlangıçların Erzurum’dan kaydedildiğini tamlayan Milletvekili Aydemir, ‘Şehri Bereketli Erzurum üzere ara vermek namevcut, yatırımlarla yola devam diyoruz.’ kaydını düştü.

Eser siyaseti

Erzurum’a Iblağ, Esenlik, Sulama ve Erke, Ekincilik, Turizm, Eğitim Bilimi, Endüstri ve Tecim, İletişim, Hars ve Konuşma, Kentçilik, Belediyecilik özellikle oluşmak üzere devasa yatırımlar gerçekleştirildiğini, bütün yayın ve yatırımlarla ilin çehresinin değiştiğini belirten Saylav Aydemir, ‘Tabii ki bu yatırımların gerçekleşmesine vesile olan yer zirvedeki beşer Sayın Reisicumhur’mızdır.” dedi.

Halka hizmette berdevam olacağız Cenabıhak’ın izniyle

Saylav Aydemir, ‘YANLIŞSIZ Öğür adına hangi yapmışsak bugüne büyüklüğünde, hep kavim üzere yapmışız. Bilcümle evire çevire şeyler yapmışız. Gençlerimiz için yapmışız, geleceğimiz amacıyla yapmışız, dahasını yapacağız. Politika kurumu niye var? Toplumu daha müreffeh ağıl lütfetmek için, refahını tezyit etmek için var. Ülkeyi henüz bakımlı arkaç bildirmek amacıyla var. Biz YANLIŞSIZ Sorun kaydında, 20 yıldır bu çözme üzere çalışıyoruz. daha çok birlikte inşallah milletimiz cevaz verecek, icazet verecek, 2023’ten sonra de yine gençlerimiz üzere, yine millet üzere hizmete berdevam olacağız. Tanrı’ın izniyle. ‘diyerek konuştu.

Tabiatıyla kim bu yatırımların sahibi, sayın cumhurbaşkanımızdır

TBMM’deki Basın toplantısında Erzurum’üstelik hayata geçirilen yatırımlardan örnekler veren Saylav Aydemir, ‘ Bakın eşi emsali olmayan ayrımsız hastane yapmışız, Erzurum Kent Hastanesini yapmışız. Bin 600 yataklı tıpkısı sayrılarevi ve bütün ilçelerimizde şehir hastaneleri kıvamında hastaneler düz yazı etmişiz. Bunların hepsinde DOĞRU Kadroların, Topluluk ittifakının emeği var, Sayın Cumhurbaşkanımızın mührü var.. Tabiatıyla ki bu yatırımların sahibi, sayın cumhurbaşkanımızdır. ‘ dedi

Eriştirme

Basın toplantısında ulaştırma alanında gerçekleştirilen yatırımları gündeme taşıyan Saylav Aydemir, ‘Bakın hiç akla hayale gelmeyecek eriştirme yatırımları yapmışız. Erzurum’de Havalimanı’nda şita aylarında uçak inip kalkması haddinden fazla mesele olurdu. Nedeni albeni şartlarıydı. Benzeri envestisman yaptık oraya, o günkü rakamlarla 100 milyondu amma o 100 milyonu bugün dolarla falan madde yaptığınızda çok tehlikeli tıpkısı rakama ulaşan benzeri envestisman oldu. Deminden gelişigüzel kalem çekicilik şartında uçakların inip kalkabileceği tıpkı havalimanı haline geldi. Türkiye’deki üçüncü havalimanını yaptık. Erzurum’a. ‘ kaydını düştü.

Devasa Tüneller

Mebus Aydemir, ‘Erzurum’bile şu anda 8 lime tünel çalışması gerçekleşiyor kim tıpkısı kısmı bitti. Ovit’e tıpkısı tünel yaptık. 14 kilometre koşa tüplü tıpkı tünel. ve dünyada dördüncü tünel. Böylesine sahih bir özdek yapmışız tığ. Elan evvel bizden önceki yani YANLIŞSIZ Tümen hükümetlerinden önceki bu tüneli on paralık akla getiremezlerdi. Kış olduğunda o kere kapanırdı. İspir’le Rize beyninde. O yolda hangi sıkıntıların yaşandığını biliyoruz bir zamanlar. Gazetecilik yaptığım amacıyla ne duyum yapmışız Biz. Ovit Tünelini yaptık. Şimdi Fay Tüneli vermek amacıyla, Dallıkavak bayılmak amacıyla. Pirinkayalar diyerek tıpkı tünelimiz var. Uzundere ilçemizden Artvin’e akla yatkın revan yol üstünde. Henüz önceki orada çokça mecal bire bir nakız vardı. Neydi O nakız? Yola dağdan sakıt taşlardan etraf araçlar ezildiği amacıyla çok sayıda âdem yaşamını yitirdi. Duygusal kaybı oldu, Demincek tığ Prinkayalar tünelini hizmete açtık. Çok büyük bire bir bakım oldu, Yöredeki insanlarımızdan yakarış dua bize yöneltmeler var elhamdülillah. ‘ dedi

Bölünmüş Yollar

Saylav Aydemir, ‘Hangi yapmışız? Mukassem yollar yapmışız ki, bu bölünmüş yollar otoyol kıvamında yollar. Neredeyse 1000 kilometreye varan bölünmüş el yapmışız Erzurum’a. Bunlar dile kolay. ve insanlarımız bundan ekolojik ortam bize çevrilmiş şükranlarını tabir ediyorlar. Cumhurbaşkanımıza teşekkürname ediyorlar. ‘ değerlendirmesinde bulundu.

2. OSB

Milletvekili Aydemir, ‘Erzurum’da ne yapmışız? Tığ bakın bu dönemlerde yapmışız bizim dönemimizde yapılanları. Tevhit sanayide onlarca hususi envestisman yapılmış, fabrikalar açılmış. ve binlerce, on binlerce istihdama imkan sağlanmış. Şimdi çağrı merkezleri oluşturmuşuz Erzurum’de. Çok sayıda hareket, NANIAZIZ imkanı geliştirilmiş. ‘ dedi.

Ak Davada Öncelik: Tevazu ve Allah Rızası

Milletvekili Aydemir, ulaşım, turizm, üretim ve istihdam alanlarındaki yatırımlarla Erzurum’un geliştiğine, büyüdüğüne dikkati çekerek, “Akla hayale gelmeyecek nukut harcanıyor ve oralarda değiş, inkılap yaşanıyor ve şehirlerimiz koca ayrımsız hale dönüşüyor. Erzurum çehresi değişmiş aynı iklim haline geldi. Kiminle geldi, bizimle, Sayın Cumhurbaşkanımızın ufkuyla.. Tığ bu hizmetleri ulus hesabına yapıyoruz ve ‘haddinden fazla anlatmayalım, abartmayalım’ diyoruz. O yüzden Erzurum’daki yatırımları ilk defa anlatıyoruz. Tığ mütevazı tıpkısı kadroyuz. Kavim namına yapıyoruz, ‘budun bilsin, yeter’ diyoruz.’ vurgusunu paylaştı.

Öncelik

DOĞRU davada önceliğin sadelik ve Tanrı rızası olduğunu vurgulayan Saylav Aydemir, ‘Biz yapıyoruz hizmetlerimizi amma anlatırken, ‘bunu kavim adına yapıyoruz. Çok dahi fazla abartmayalım, anlatmayalım’ diyoruz. Yani çın vechesiyle bile çoğu devir anlatmıyoruz. Bakın ben burada yıllardır basın toplantısı yapıyorum, ilk kez bugün anlatıyorum. Buraya gelen hep kardeşlerim şahittir ilk kez Erzurum’daki yatırımları bu mertebe tafsilata girerek anlatıyoruz. Tığ mütevazi tıpkısı kadroyuz, diyoruz kim kavim hesabına yapıyoruz, millet faydalansın diye niteleyerek yapıyoruz. Tığ yapalım Cenabıhak agâh elhak yapılanları ve onun karşılığını birlikte Cenab ı Hakkın inayetiyle dua dua alıyoruz. ‘ diyerek konuştu.

Barajlar ve Göletler

Mebus Aydemir, ‘Neler yapmışız? Barajlar yapmışız, göletler yapmışız. Yüzlerce akmaz yapmışız. Envai türden barajlar yapmışız Erzurum’a bu dönemde. Enerji santralleri yapmışız çok sayıda. Bunların hepsini DOĞRU Kadro kendisine alay malay yapıyoruz. Eşi emsali sıfır bire bir Efsanevi Borsası yapmışız. Avrupa’birlikte de benzeri namevcut. Bugün tıpkısı milyara vasıl tıpkısı rakamı tabir ediyor bu yatırım. Köken bu. Büyükşehir belediyemiz tarafından yaptık. Benzeri gayretimiz var ölçülü yerde. ‘ dedi

Sosyal yatırımlar

Sunumunda hayata geçirilen toplumsal yatırımlara birlikte değinen Saylav Aydemir, şunları kaydetti; ‘Başka ne yapmışız? Fuar merkezi yapmışız. Zaman 500 milyona yapılabilecek bir yatırım. Aynı dinlenmelik alanı var. Erzurum dışında Türkiye’dahi hiçbir fuar merkezinde yok bu düz. Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezinde hayata yansıtmışız. Tıpkı miting alanı yapmışız. Devasa bir miting alanı. Geldiğinizde gördüğünüzde hayran kalacağınız kıvamda nitelikte. Denk benzeri miting alanı yapmışız Elhamdülillah Cenabı Hakk okazyon veriyor. Biz üstelik milletimizi düşündüğümüz için milletimiz sevdiğimiz molekül yapıyoruz. ‘

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çizdiği Mezhep

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çizdiği hesap ve hayata geçirdiği dev yatırımlarla Erzurum’un global çapta kış turizm ve Spor merkezi haline geldiğini, Erzurumlunun Cumhur Reisi Erdoğan’a gönül borçlusu olduğunu vurgulayan Milletvekili Aydemir, ‘Öylesine yatırımlar yaptık kim turizme çevrilmiş. Deminden kışın Rusya’dan dünyanın değişik yerlerinden çokça sayıda gezici Palandöken’e, Kandilli’ye atak ediyor. Oradaki otellerde kayran yok. Erzurum’daki otellerde meydan kalmıyor. Böylesine hususi icraat yapmışız. ‘ hatırlatmasında bulundu.

Spor Yatırımları

Erzurum’da hayata geçirilen spor yatırımlarına bile değinen Saylav Aydemir ‘Efdal irtifa merkezi’ yatırımını örnek gösterdi. Milletvekili Aydemir, ‘ Erzurum’a Faziletkâr irtifa merkezi yapmışız. Yaz aylarında Erzurum’üstelik otellerde düzlük bulunmuyor. Zira kulüpler ayak topu ilkin yerine spor kulüpleri Erzurum’a geliyor, kamp yapıyor, sezona hazırlanıyorlar. Kulüplerimiz sıraya giriyorlar vadi bulabilmek üzere. Erzurum bu yatırımla kulüplerimizin övgüsünü topluyor. ‘ dedi.

Kültür Yatırımları

Sunumunda firez yatırımlarını da dile getiren Mebus Aydemir şunları kaydetti: ’21 şerha ‘Bilgi Evi’ yapmışız Erzurum’a. 21 bilgelik evi, dile süssüz. Alelhusus çoluk çocuk gelsin görsünler. O bilgi evleri hangi kıvamda ne kalitede ne nitelikte. Samimi söylüyorum kim yüreğinizde benzeri nazik ferahlama olacak. Korkulu paralar harcıyoruz. Zekâ açtık Erzurum’dahi bu alanda. Müthiş tıpkı zihniyet açtık. ‘ diye konuştu.

‘Gelin Erzurum belediyelerinden eş alın’

Milletvekili Aydemir, ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi’na buradan tavsiyem var; Erzurum’a tabiatıyla ki gelsin, saksı üzerine ama geldiğinde belediyemizin hizmetlerine benzeri baksın, hizmet zahir yapılıyor öğrensin. Benzeri şeyi Ankara için üstelik söylüyorum. Hele hele İzmir Büyükşehir Şehremini, insanlara orada işkence çektiren bir âdem, gelsin hizmeti Erzurum Büyükşehir Belediyesinden görsün. Sunu tezyifkâr ilçemizde bile oralardan elan gani hizmet sunuluyor belediyelerde.”‘ dedi.

‘Gelin Erzurum’dan belediyeciliği öğrenin’

İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Şehremaneti Başkanlarına seslenen Saylav Aydemir, ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanına buradan tavsiyem var Allah aşkına ski için tabii kim gelsin Erzurum’a, saksı üstüne eyvallah amma geldiğinde Büyükşehir Belediyemizin hizmetlerine bile bir baksın. Bakım şüphesiz yapılır öğrensin. Bire Bir şeyi Ankara Büyükşehir Şehremini amacıyla bile söylüyorum, hele İzmir Büyükşehir uray başkanına. İzmir’birlikte insanlara hizmetsizlik eziyeti çektiren başkana. Gelsin hizmeti Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nden görsün. Gelsin hizmeti Palandöken Belediyesinden, Yakutiye Belediyesinden, Aziziye Belediyesinden görsün. Yeryüzü adi ilçemizde bile oralardan elan aşkın bakım sunuyor belediyelerimiz. Söz Temsili Üç Kümbetler diyerek bizim bire bir tarihi alanımız var, orada tıpkı Budun Bahçesi oluşturduk. Gördüğünüzde istekle söylüyorum kim, Sayın Cumhurbaşkanımıza, katkısı olanlara kesin siz üstelik teşekkür edersiniz. O görsel görüntü ve çevreye olan duyarlılığımızın ifadesi muhteşem.’ dedi.

Doğalgaz

Saylav Aydemir, ‘Başka hangi yapmışız? Bu dönemde bilcümle ilçelere doğalgaz projesi yapmışız. Erzurum’de 20 kaymakamlık var, üçü eşkal kaza kalkmak üzere 20 şerha ilçemiz var. Bütünü amacıyla projeler işlenmiş ve mail zamanda inşallah tamamında bütün hanelerde doğalgaz kullanılır kuzuluk ati. ‘ diyerek konuştu.

Kentçilik Yatırımları

Basın toplantısında kentçilik yatırımlarına atıfta kâin Saylav Aydemir, ‘Elan geçmiş yıllarca çalışıp fakat bir tane açılabilen caddeler olurdu. Deminden tığ bu dönemde özellikle şu geçtiğimiz 7-8 sene içerisinde 10 kıta devasa cadde açmışız Erzurum’birlikte. Vaktiyle öyle tarifi yapılırdı evet Avrupai yollar filan, onlardan henüz iyisini yapmışız. Mümasil zamanda Fransa’daydım. Oralardakilerden çokça henüz iyice yapmışız. ‘ dedi.

Kent Ulaşımında Bakir Alternatifler

Erzurum’un yılın 8 ayında kış şartlarına maruz kaldığı, bu durumun kentiçi ulaşımını dahi bir zaman zıt etkilediğini tamlayan Mebus Aydemir, olumsuzluğu bürümek yerine 3 milyon avroluk tıpkı proje gerçekleştirildiğini belirterek, ‘Fransa’dan asfalt makineleri getirdik. 3 milyon avro’luk tıpkı proje Demincek araçlarla resen olarak asfaltlama çalışması yapacağız. 3 milyon avroluk yatırımı neden yapıyoruz? İnsana bakım için yapıyoruz. Bakım henüz er gelsin diye niteleyerek yapıyoruz. ‘ dedi.

Kentsel Dönüşüm

Erzurum’dahi 13 Alanda tıpkı anda kentsel inkılap başlatıldığını kaydeden Milletvekili Aydemir, ‘Bu dönemde yapmışız bunları. Erzurum’bile, tarihle bugünü buluşturan çerçevede, çok iri bire bir kentsel tahavvül gerçekleşiyor. Erzurum hakikaten baktığınızda çehresi değişmiş tıpkı iklim haline geldi. Kiminle bizimle geldi bizimle, AK kadrolarla geldi Elhamdülillah. Bizi bu alanda istihdam eden Cenabı Hakk’a şükrediyoruz ve İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız bu hizmetlere berdevam olacak.’ değerlendirmesini yaptı.

Sanayiye Müteveccih Yatırımlar

Erzurum’birlikte gerçekleştirilen endüstri yatırımlarına birlikte değinen Milletvekili Aydemir 2’inci Birleştirme Uran Bölgesi kaydında değerlendirmede bulundu. Aydemir, ‘Organize Endüstri Bölgesinde ikinci tıpkısı Organize Sanayi Bölgesi yaptık. Amma aynı şanssızlığımız oldu. Sonra baktık kim istinatgâh kayıyor orada çokça sayıda fabrika yapmamıza rağmen binlerce insan istihdama başlamasına rağmen dayanak kaymasından etraf sıkıntı daha çok. Ama bir anda anında çözüm ürettik. Demin Erzurum’un bir anda girişinde batıya açılan kapıda Ilıca hinterlandında çokça devasa ayrımsız kayran aldık. Mümasil zamanda orada fabrikalar kuruyoruz, fabrikalar düz yazı ediyoruz. Binlerce, on binlerce insana istihdam imkanı sağlayacağız. Fazlası dahası, fazlası var. ‘ dedi.

‘Durmakyok, Yola Bitmeme’ Kararlılığı

Saylav Aydemir, ‘Biz hizmet erbabı tıpkısı kadroyuz. Evet, dünyada kısık ayrımsız nakız var. Iktisadi açıdan ayrımsız inkiraz yaşandı. Bizden kaynaklanmadığını burada tekraren söyledim. Bizimle ilgisi yok. Pandemi şartlarından geldi, bize de bulaşma etti amma şükür biz başkalarından henüz iyiyiz. Bakın şu anda Almanya’üstelik görüntüler yansıyor, videolar yansıyor. Almanya’de ruhlu insanlarımız gönderiyorlar. Takip ediyorsanız televizyonlarda var. Ne yapıyorlar insanlar? Almanya’üstelik aç bilaç çokları ve tren istasyonlarında yatan sahipsiz insanlar var. KÖLE hakeza anca, İngiltere anca. İtalya öyle. Zımnında biz bu şartlarda birlikte çok hususi hizmetler yaptık, özel hizmetler yapmaya bitmeme edeceğiz inşallah cenabı türe yolumuzu degaje etsin. ‘ dedi

Söylemez Barajı

Basın toplantısında bir gazetecinin, ‘Bire Bir Erzurum sevdalısı Saylav namına bu devasa yatırımları yeterli görmüyor, dahasını istediğinizi söylüyorsunuz. Devam eden projelerden dahi bahseder misiniz?’ sualine yanıt veren Mebus Aydemir, Söylemez Barajı’na değindi. Aydemir, ‘Vira bismillah dedik. O alan tahminî Erzurum’un şark kısmı yani Ağrı’evet akıllıcasına, Kars’a akla yatkın olan kısmında ekincilik ve hayvancılık bu yatırımın tamamlanmasıyla birlikte çokça hususi ayrımsız noktalara taşınacak. Söylemez Barajı hayalimizdeki bire bir projedir. Tamamlandığında Erzurum, Şanlıurfa’daki kabil DAP kaydında besiciliğin çokça meydanlık aldığı, tarımın haddinden fazla mesafe aldığı tıpkı diyar haline gelecek. Şu anda lüzumlu imal ve gerekse proje aşamasında olan bambaşka barajlarımız bile var. Onların üstelik bitmesiyle beraber Erzurum henüz birlikte kalkınmış, kaslı özel aynı el olacak. ‘ diye konuştu. Saylav Aydemir Erzurum’da kaydedilen diğer yatırımları bile bire bir eksantrik basın toplantısında paylaşacağını bildirdi.

Erzurum Özel Tıpkısı İl

Erzurum’un lüzum tarihi, lüzum konumu itibarıyla hususi benzeri il olduğu, Anadolu Coğrafyasına sabah yeli veren umum destansı başlangıçların Erzurum’dan kaydedildiğini belirten Milletvekili Aydemir, 1048 Pasinler Zaferini hatırlatarak, ‘Tığ tıpkısı 1048 de yani Malazgirt’ten 23 sene önce Erzurum’üstelik Bizans’a evvel mağlubiyeti yaşatmışız. İbrahim Yinal ile bu arada onun ordusuyla bu arada Bizans’ı alt etmişiz Pasinler’da. Dolayısıyla 1071 den geçmiş Anadolu’daydık. Acun durdukça Allah’ın izniyle bu artağan Coğrafyada olacağız. ‘ dedi

Tebrik

Saylav Aydemir, basın toplantısının serencam bölümünde, ‘İla’yı Kelimetullah için ululuk ebed müddet kararlılığını zaferlerle süsleme fail, Hakkın Rızası kaydında vatanın birliği, milletin bütünlüğü ve devletin dirliği amacıyla can adama şerefine nail aynı balaban milletin mensubu yerine, Mevlid Kandili’ni tebrik ile Hayırlara vasıta olmasını yalvarma ediyoruz. ‘ dedi.

Asırlarca İslam Dininin sancaktarlığını işleyen Türk Milletinin mukaddesata bağlılık ve vefa ile asırlara yürüdüğü, Milli Tefekkürünün Hazreti Sefir Sevgisiyle şekillendiğini kaydeden Mebus Aydemir, ‘Rabbim milletimizi ve İslam alemini Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamberin ufkunda ve muhabbetinde sürekli kılsın. Majör Milletimizin Mevlid coşkusunu paylaşıyoruz. ‘ ifadesine saha verdi. – ERZURUM

Share: