Alicenap Raf zaman son yolculuğuna uğurlanacak

91 yaşında Bodrum’da hayata veda eden, Azamet Tiyatroları’nda oyunbazlık, müdürlük ve yöneticilik fail yırtıkça sanatçı Koçak Raf bugün sonuç yolculuğuna uğurlanacak…

Artist üzere Beribenzer Temsil’da bire bir tören yapılacak.

Cenaze, öğle namazını müteakip kılınacak namazın peşi sıra Gölbaşı Mezarlığı’na defnedilecek.

Cömert Sergen özgeçmişi

İstanbul’da 13 Mayıs 1931’de doğan Raf, ilkokula ikinci sınıftan başladı.

Sanatçı, liseyi İstanbul Ayvaz Lisesi’nde okudu. Konservatuvar üzere 1949’da Ankara’ya her an, Ankara Mehabet Konservatuvarı Piyes Yüksek bölümünü 1954’te birincilikle bitirdi. Tıpkı yıl Fehamet Tiyatrolarında sanatkâr namına göreve başlayan artist, 1996’te gözyaşı haddinden mütekait oldu.

Gençliğinde marangozluktan, çiçekçilik, kebapçılık, bar işletmeciliği, hat sanatı, bitirim işletmeciliği ve boyacılığa kadar bir nice gelişim eden Raf, tiyatroya 11 yaşında Sarıyer Tiyatrosu Yavru Bölümünde başladı.

Koçak Sergen, kariyeri boyunca Büyüklük Tiyatrolarında köpoğluluk, müdürlük, yöneticilik ve öğretmenlik yaptı. Yüzün üzerinde sinema filminde başrol oynayan sanatçı, 40’ı çok tiyatro oyununda cafcaf aldı.

Burak, Arazi, Yağmur, Burçak ve Emine Raf’in babası olan artist, Bodrum’da yaşıyor, öz ismiyle kurduğu Koçak Raf ve Dostları Tiyatrosu’nu yönetiyordu.

Seyretme oyuncusu Cömert Raf hayatını kaybetti

 

Share: