Rekabet’ten ikinci umum vasıta hava satımını eden 4 firmaya sormaca

Rekabet Kurulu, Arabam Com, Vava Cars Turkey, Makine Sepeti ve Letgo Hareketli İnternet üzerine soruşturma açtı.

Kararda şöyle denildi:

Arabam Com İnternet ve Bilgi Hizmetleri A.Ş., Vava Cars Turkey Otomotiv A.Ş., Makine Sepeti Otomotiv Enformatik Danışmanlık Hizmetleri Uran ve Ticaret A.Ş. ve Letgo Kıpırdak İnternet Servisleri ve Ticaret A.Ş. üzerine sormaca açıldı.

Devre içi platformlar üzerinden ikinci umum binek kurgu çalım, satımında zindelik gösteren Arabam Com İnternet ve Hikmet Hizmetleri A.Ş., Vava Cars Turkey Otomotiv A.Ş., Araba Sepeti Otomotiv Enformatik Danışmanlık Hizmetleri Endüstri ve Tecim A.Ş. ve Letgo Mobilize İnternet Servisleri ve Ticaret A.Ş.’nin değişik icraat ile 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettikleri iddiası üstüne ölçülü önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Dolay araştırmada elde edilen bilgi, vesika ve yapılan tespitleri 21.07.2022 günlü toplantısında müşavere eden Rekabet Yerleşmiş, bulguları sakil ve ehliyetli bularak; Arabam Com İnternet ve Hikmet Hizmetleri A.Ş., Vava Cars Turkey Otomotiv A.Ş., Makine Sepeti Otomotiv Enformatik Müşavirlik Hizmetleri Uran ve Ticaret A.Ş. ve Letgo Kıpırdak İnternet Servisleri ve Ticaret A.Ş. karşı sormaca açılmasına, 22-33/528-M kopya ile değişmeyen verdi.

Rakiplik’ten 7 müşareket hakkında anket kararı

 

Almanya’dan Amazon’a ‘rekabet’ incelemesi

 

Share: